Güncel

ÖĞ-DER’den “Ders Şuuru” konferansı

Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER), Mevlidi Nebevi haftası münasebeti ile dün akşam Orhan Gazi Kültür Merkezinde “Bir Eğitimci Olarak Peygamber Efendimiz (SAV)” konferansı düzenledi. Bu yıl 9.’su yapılan ve emekli imam-hatip..

ÖĞ-DER’den “Ders Şuuru” konferansı

Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER), Mevlidi Nebevi haftası münasebeti ile dün akşam Orhan Gazi Kültür Merkezinde “Bir Eğitimci Olarak Peygamber Efendimiz (SAV)” konferansı düzenledi.

Bu yıl 9.’su yapılan ve emekli imam-hatip Mustafa Aydın’ın konuşmacı olarak katıldığı konferansın konusu ise “ders şuuru” oldu. Eğitim camiasının ve halkın yoğun ilgi duyduğu konferansta İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Naci Doyuk, Emekli İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İrfan Sarık, Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şube Başkanı Celal Aydın ve bir çok okul müdürü ve öğretmen de dinleyiciler arasındaydı.

Sunuculuğunu Öğ-Der Sakarya Şubesi yönetim kurulu üyesi Fatih Temren’in yaptığı program yine Öğ-Der yönetim kurulu üyesi Saffet Kaya’nın okuduğu Kur’an-ı Kerim ile başladı. Açılış ve selamlama konuşmasını yapan Öğ-Der Sakarya Şube Başkanı Fatih Cingöz, konferansa katılan dinleyicilere ve konferansın hazırlanmasında emeği olan yönetim kurulundaki arkadaşlarına teşekkür etti. Davetlerini kabul ederek kendilerine bilgi ve tecrübelerinden istifade etme fırsatı verdiği için konferansa konuşmacı olarak katılan emekli imam-hatip Mustafa Aydın’a teşekkürlerini iletti.

Konferansın konuşmacısı Mustafa Aydın, “ders” ve “şuur” kelimelerinin Türkçe, Arapça anlamlarını, Kur’an-ı Kerim’de hangi amaç ve manalarda kullanıldığını anlatarak başladığı konuşmasında, dersin dersi alan kişide iz bırakması gerektiğini, şuurun da görünenin ötesinden, perdenin gerisinde ne olduğunun farkında olmak olduğunu söyledi. Aydın, “Bir işin şuurunda olmanın, yapılan o işin sonuçlarının farkında olmayı gerektirdiğini, bu bağlamda da öğretmenler, akademisyenler, eğitimciler ya da birlerine bir şey öğretmeye çalışanlar, yaptıkları derslerden sonra öğrencilerinde iz bırakmaları gerektiğinin şuurunda olmalılardır” dedi.

Konferansın sonunda Şuurlu Öğretmenler Derneği Sakarya Şube Başkanı Fatih Cingöz, konferansın konuşmacısı Mustafa Aydın’a günün anısına teşekkür plaketi verdi. Çektirilen toplu fotoğraftan sonra program tamamlandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL