Teknoloji

NormSight Ekibi Birincilik Ödülünü Cumhurbaşkanından aldı!

TEKNOFEST’in en önemli etkinliklerinden biri olan Hack Karadeniz Yarışmasının finali Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi ile BAKKA işbirliğinde 13-14 Ağustos tarihleri arasında Zonguldak’ta gerçekleşti. Dünyanın önde gelen uzmanlarının rehberliğinde hazırlanan gelişmiş gerçek yaşam..

NormSight Ekibi Birincilik Ödülünü Cumhurbaşkanından aldı!

TEKNOFEST’in en önemli etkinliklerinden biri olan Hack Karadeniz Yarışmasının finali Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi ile BAKKA işbirliğinde 13-14 Ağustos tarihleri arasında Zonguldak’ta gerçekleşti. Dünyanın önde gelen uzmanlarının rehberliğinde hazırlanan gelişmiş gerçek yaşam siber saldırı senaryoları ile gerçekleşen Hack Karadeniz Yarışmasına 29 farklı ülkeden 380 takım ve 1500’ü aşkın yarışmacı başvurusu yapıldı. Ön eleme ve yarı final olmak üzere iki farklı aşamayı geçerek başarılı olan 4 farklı ülkeden 10 takım 38 yarışmacısı ile final aşamasında yarışmaya hak kazandı. Toplamda 1515 yarışmacının katılım sağladığı organizasyonda birincilik ödülünü geçen yıl olduğu gibi yine NormSight Siber Güvenlik ekibi aldı.

Siber Güvenliğin Önemi

Günümüz dünyasında bilginin önemi tüm kurumsal yapılarca bilinmektedir ve bu öneme binaen bilginin korunaklı bir yapı içerisinde muhafaza edilmesi gerekmektedir. Ancak günden güne artan ‘hacking/dijital korsanlık’ olayları kurumları zor duruma düşürebilmektedir. Siber güvenlik alanında kapsayıcı bir hizmet alınmaması durumunda maddi/manevi kayıplar artmaktadır. Kurumların dijital olarak bünyelerinde sakladıkları ve güvenliğinden hukuki olarak sorumlu oldukları başta kişisel veriler olmak üzere pek çok bilgi türü siber saldırıların tehdidi altındadır. Bu saldırılardan korunabilmenin en etkin yolu ise düzenli olarak siber güvenlik hizmetlerinden faydalanmaktan geçiyor. Genel anlamda siber güvenlik herhangi bir korsanlık olayı gerçekleşmeden olası senaryolar üzerinden sistemleri teste tabi tutar ve zafiyetlerini kötü niyetli kişilerden önce tespit eder. Bu şekilde veriyi barındıran yapıların güvenlik açıklarının giderilmesi sağlanır. (BDS)

NORMSIGHT HAKKINDA

NormSight Siber Güvenlik Şirketi alanında uzman ve tecrübeli ekibiyle siber güvenlik dünyasına yeni bir soluk getirmek için 2018’in son çeyreğinde kurulmuş, ulusal ve uluslararası birçok şirket ve kamu kurumuna güvenlik danışmanlığı ve siber güvenlik eğitimleri vermiştir. Kıdemli siber güvenlik uzmanlarını bünyesinde bulunduran ekip kısa süre zarfında alanında dünya devi olan firmaların yazılımlarında kritik güvenlik açıkları tespit ederek adından söz ettirmiştir.

Kurumlara profesyonel olarak siber güvenlik hizmetleri sunmanın yanı sıra Türkiye’deki Siber Güvenlik bilincinin artırılması için gönüllü olarak pek çok şehirde siber güvenlik, siber zorbalık konulu farkındalık eğitimleri veren ekip ayrıca herkesin ulaşabileceği yerli kaynak sitelerini de kullanıcıların hizmetine ücretsiz olarak sunmaktadır.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL