Yaşam

Mualla’nın resimleri Dünya’yı renklendiriyor

25 yıldır Resim Sanatı ile uğraş veren Mualla Bayrak; 4. Kişisel Resim Sergisi’ni Adapazarı Karaosman Mahallesi Ulus Caddesi’ndeki evinin bahçesinde açtı. Renkli dünyasını resimleriyle özdeşleştiren Mualla Bayrak, sulu boya, kuru..

Mualla’nın resimleri Dünya’yı renklendiriyor

25 yıldır Resim Sanatı ile uğraş veren Mualla Bayrak; 4. Kişisel Resim Sergisi’ni Adapazarı Karaosman Mahallesi Ulus Caddesi’ndeki evinin bahçesinde açtı.

Renkli dünyasını resimleriyle özdeşleştiren Mualla Bayrak, sulu boya, kuru pastel ve yağlı boyadan oluşan “Mualla’nın Renkli Dünyası” adlı kişisel resim sergisini sanatseverlerin beğenisine sundu. Evinin bahçesinde açtığı resim sergisinde birbirinden güzel yaklaşık 60 eserini sergileyen Bayrak, her birini ayrı duygularla çizdiğini ifade ederek, bu eserleri sergilemek ve sevenleriyle buluşturmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

RESİM YAPMAK HAYAT VERİYOR

Resim çizmeye 25 yıl önce Sakarya Sanat Evi kurucusu rahmetli Süleyman Gürsoy’un önerisi ile başladığını kaydeden Bayrak, “Resim yapmak bana hayat veriyor. Gördüğüm güzellikleri çizmek ve böyle özel günlerde sevdiklerimle paylaşmak beni heyecanlandırıyor” dedi. Bayrak, bu mutlu gününde kendisini yalnız bırakmayan resim öğretmenleri ve tüm sevdiklerine desteklerden dolayı teşekkür etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL