Teknoloji

Motor Testi ve Simülasyon Laboratuvarı tamamlanıyor: “Otomotiv eğitiminde nitelik artacak”

SUBÜ Arifiye Meslek Yüksekokulu Motor Testi ve Simülasyon Laboratuvarına kavuşuyor. Laboratuvarla Arifiye’de yer alan sanayi kuruluşlarının alanlarına uygun şekilde açılan programlarda saha tecrübesiyle yetişen öğrenciler niteliklerini daha da üst seviyelere..

Motor Testi ve Simülasyon Laboratuvarı tamamlanıyor: “Otomotiv eğitiminde nitelik artacak”

SUBÜ Arifiye Meslek Yüksekokulu Motor Testi ve Simülasyon Laboratuvarına kavuşuyor. Laboratuvarla Arifiye’de yer alan sanayi kuruluşlarının alanlarına uygun şekilde açılan programlarda saha tecrübesiyle yetişen öğrenciler niteliklerini daha da üst seviyelere çıkarabilecek.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Arifiye Meslek Yüksekokulu Motor Testi ve Simülasyon Laboratuvarında devam eden inşa çalışmaları son aşamaya geldi. SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, SUBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Naci Çağlar ve Arifiye MYO Müdürü Prof. Dr. Can Haşimoğlu devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Heyete eşlik eden SUBÜ Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Osman Şahin çalışmalara ilişkin bilgiler aktardı. Laboratuvarın 2021-2022 Akademik Yılı ile birlikte faaliyete başlaması hedefleniyor.

380 metrekare

Arifiye’nin önemli bir otomotiv ve sanayi üssü olduğunun altını çizen SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, “Arifiye MYO bu anlamda alana yönelik programları içerisinde barındıran ve ilgili iş dünyası için nitelikli öğrenciler yetiştiren bir okulumuz. Bu niteliği daha ileri noktaya taşımak ve tam zamanlı iş yeri uygulamasının yanı sıra okulda yapılacak uygulamalara da katkı sağlamak adına Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) ve Arifiye Belediyemizin de destekleriyle tam donanımlı bir motor testi ve simülasyon laboratuvarını okulumuza kazandırıyoruz. 380 metrekare alana sahip uygulama laboratuvarımızda, otomotiv teknolojisi alanında motor testleri ve yanma simülasyonları yapılacak. İnşaatımız tamamlanma aşamasında. Son olarak ise çevre düzenlemesini gerçekleştireceğiz. Katkı sağlayan herkese teşekkür ediyor ve okulumuz ile iş dünyasına hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Üniversitenin katkılarını önemsiyoruz

SUBÜ’nün Arifiye’de önemli birimleri bulunduğunu ve imkânları dâhilinde her türlü desteği sağladıklarını belirten Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, “İlçemizin ülkemiz ekonomisine katkı sağlaması bizleri son derece mutlu ediyor. Bu anlamda sanayi kuruluşlarımıza meslek yüksekokulumuzun nitelikli eleman yetiştirmek gibi ciddi bir misyonu var. Şu ana kadar üniversiteye özgü eğitim modeliyle bu anlamda büyük başarı elde ettiler. Kısa süre içerisinde tamamlanacak laboratuvar da öğrencilerin potansiyelini ve beceri düzeyini çok daha üst düzeye çıkaracaktır. Arifiyemiz marka olma yolunda hızla ilerliyor. Bu anlamda üniversitemizin katkılarını son derece önemsiyoruz. Birlikte hareket etmeye ve şehrimize katkı sağlamaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL