TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 224.192
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.809
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 65
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.917
Yaşam

Minik Meryem; kocaman kalbiyle kimsesizlere umut oldu

Adabilim İlkokul 1 Sınıf Öğrencisi Meryem Özdilek; okulun her ay bir değer öğretmeyi amaçladığı değerler etkinliği kapsamında, ‘yardımlaşma‘ değerine muhteşem bir örnekle geri dönüş sağladı. Kızılay aracılığı ile kimsesiz çocuklara..

Minik Meryem; kocaman kalbiyle kimsesizlere umut oldu
Adabilim İlkokul 1 Sınıf Öğrencisi Meryem Özdilek; okulun her ay bir değer öğretmeyi amaçladığı değerler etkinliği kapsamında, ‘yardımlaşma‘ değerine muhteşem bir örnekle geri dönüş sağladı.
Kızılay aracılığı ile kimsesiz çocuklara gıda yardımı yapan kocaman yürekli minik Meryem Özdilek; “Annem bana kimsesiz çocukların yaşantılarından biraz bahsetti. Bizim annemiz ve babamız var, her istediğimizi yiyebiliyoruz. Ancak onların kimsesi yok ve istediklerini yiyemiyorlarmış, çoğu zamanda aç kalıyorlarmış. Bu durum beni çok üzdü ve ben onlarında bizim gibi güzel yemekler yiyebilmesini istedim” diyerek, duygularını dile getirdi.
Koca yürekli Meryem’in sınıf öğretmeni Muhammed Avcı ise; “Meryem aslında akranlarına nazaran çok farklı bir davranış sergilemedi. Her çocuğun içerisinde bulunan o naif duygular ile hassasiyet ve duyarlılığı bizlere göstermiş oldu. ‘Ne verirseniz onu alırsınız’ Biz, her çocuğumuzun içerisindeki hassasiyet ve duyarlılığın görece farklılık gösterdiğinin bilincindeyiz. Ancak her çocuğumuzun da içerisinde saf ve temiz duygular barındırdığını ve bu duyguların ufak dokunuşlarla şekillendiğini de biliyoruz. Dolayısıyla biz çocuklarımıza güzel değerler ve güzel ahlak aşılayabildiğimiz sürece bu tarz hassasiyetlerin artmaması için hiçbir neden göremiyoruz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL