Eğitim Güncel

Mine Öğretmenin Gurur Günü

Sakarya’nın en başarılı sınıf öğretmenlerinden Mine Ayhan için okuttuğu sınıfın velileri tarafından kütüphane yaptırıldı. Uzun yıllar görev yaptığı Sabihahanım İlkokulundan emekli olduktan sonra mesleğine Teksen Koleji’nde devam eden Mine Öğretmen..

Mine Öğretmenin Gurur Günü

Sakarya’nın en başarılı sınıf öğretmenlerinden Mine Ayhan için okuttuğu sınıfın velileri tarafından kütüphane yaptırıldı.

Uzun yıllar görev yaptığı Sabihahanım İlkokulundan emekli olduktan sonra mesleğine Teksen Koleji’nde devam eden Mine Öğretmen adının verildiği kütüphanenin açılışında büyük gurur yaşadı.

Milli Eğitim Bakanlığının tüm okullarımızda kütüphane yapılmasıyla ilgili yürüttüğü projeler kapsamında Teksen Koleji 4-C sınıfı velileri öğretmenleri Mine Ayhan adına Aralık Neyyir Hanım İlk ve Ortaokulunda kütüphane yaptırdılar. Beş aylık bir çalışmayla oluşturulan ‘Mine Ayhan Kütüphanesi’ Serdivan Kaymakamı Ali Candan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Dere, eğitimciler, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katıldığı törenle açıldı.

Öğrencilerinin ve velilerinin kendisinden habersiz bir şekilde gerçekleştirdikleri kütüphanenin açılışına toplantı var denilerek davet edilen Mine Öğretmen adının verildiği kütüphane kapısında öğrencileri tarafından çiçeklerle karşılandı.

Öğretmenlik mesleğinin en gururlu günlerinden birini yaşayan Mine Ayhan mutluluk gözyaşlarına hakim olamayarak herkese çok teşekkür etti. Kütüphanenin açılışını gerçekleştiren Serdivan Kaymakamı Ali Candan öğretmen Mine Ayhan’ı, öğrencilerini ve öğretmenlerini tebrik etti.

Kütüphane açılışıyla ilgili sosyal medya hesabından duygu yüklü sözlerle paylaşımda bulunan Mine Öğretmen, “Mutluluğumun tarifi yok, kitapların gücüne her zaman inandım adıma açılan kütüphanenin çocuklarca dolup taşmasını dilerim. Canım velilerime teşekkür ederim” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL