Güncel

Milli Yüzücü Ahmet Mintaz, Devlet Sporcusu oldu

Milli yüzucü Avrupa şampiyonu Ahmet Mintaz devlet sporcusu ünvanı aldı. Ahmet Mintaz devlet sporcusu ünvanı ile ömür boyu şeref aylığı almaya hak kazandı. İtalya da ve Hollanda da düzenlenen Avrupa..

Milli Yüzücü Ahmet Mintaz, Devlet Sporcusu oldu

Milli yüzucü Avrupa şampiyonu Ahmet Mintaz devlet sporcusu ünvanı aldı. Ahmet Mintaz devlet sporcusu ünvanı ile ömür boyu şeref aylığı almaya hak kazandı.

İtalya da ve Hollanda da düzenlenen Avrupa şampiyonalarında 2 altın bir gümüş bir bronz madalya ile ülkemizin bayrağını dalgalandıran Milli yüzücü Ahmet Mintaz devlet sporcusu ünvanı ile şereflendirildi. Ahmet Mintaz ömür boyu şeref aylığı alacak.

9 yaşından beri yüzme antrenmanlarını aksatmayan Mintaz bu güne kadar 11 değişik ülkede bayrağımızı dalgalandırdı. Mintaz “Devlet sporcusu unvanı olmak beni çok gururlandırdı. Bana desteklerini esirgemeyen TOSSFED başkanımız Birol Aydın’a Özel Sporcular Federasyonu Teknik Kuruluna kulübümüz Atlantis Su Sporları antrenörlerime teşekkür ederim” dedi. Önümüzdeki aylardaki Polonya da yapılacak Dünya şampiyonasına hazırlanan Mintaz “Çok çalışarak yine ülkemi en iyi şekilde temsil edip madalyalarla döneceğim” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL