Siyaset

Milletvekili Atabek Kıbrıs’ta

AK Parti Sakarya Milletvekili, TBMM Türkiye-Kıbrıs Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Üyesi Çiğdem Erdoğan Atabek, bir dizi ziyaretler gerçekleştirip temaslarda bulunmak üzere dostluk grubu heyeti ile birlikte Kıbrıs’a gitti. Heyet ilk..

Milletvekili Atabek Kıbrıs’ta

AK Parti Sakarya Milletvekili, TBMM Türkiye-Kıbrıs Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Üyesi Çiğdem Erdoğan Atabek, bir dizi ziyaretler gerçekleştirip temaslarda bulunmak üzere dostluk grubu heyeti ile birlikte Kıbrıs’a gitti.

Heyet ilk olarak Kıbrıs Türklerinin lideri Dr. Fazıl Küçük ve KKTC’nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın mezarlarını ziyaret etti. Daha sonra Türkiye ve Kıbrıs’ın birlik ve beraberliğini simgeleyen Boğaziçi Şehitliği’ni ziyaret ederek, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Önder Sennaroğlu ve Başbakan Ersan Saner ile bir araya geldiler.

“Bağlarımız Daha da Güçleniyor.”

Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden Cumhurbaşkanı Ersin Tatar; “Biz, Türk milletinin kopmaz bir parçasıyız. Biz, Türkiye Cumhuriyeti ile iç içeyiz. Her türlü iletişim platformuna bakıldığında biz, Türkiye ile yüzde 100 bütünleşmiş vaziyetteyiz. Her olayı beraber hissediyoruz, beraber yaşıyoruz. Genç kuşağın gelişimi için KKTC olarak iletişim altyapısına çok önem vermekteyiz. Çünkü bu şekilde bağlarımız daha da güçlenmektedir.” ifadelerini kullandı.

“Kıbrıs Halkının Refahı, Öncelikli Hedefimizdir.”

Milletvekili Atabek; “Türkiye olarak ahdi ve tarihi sorumluluklarımız çerçevesinde milli davamız olan Kıbrıs’a sahip çıkmakta kararlıyız. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kaderini kendi kaderimizden asla ayrı görmedik, görmüyoruz. Kıbrıs halkının refahı, kendi ayakları üzerinde güvenle durabilmeleri, kalkınması ve gelişmesi öncelikli hedefimizdir” dedi.

“Birbirinden Önemli Projeleri Tek Tek Hayata Geçireceğiz.”

Ziyaretin ikinci gününde KKTC Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu ile bir araya gelen heyet daha sonra iki parlamento dostluk grubu arası toplantı gerçekleştirdi. Gündemde yer alan konuların görüşülerek verimli bir toplantının gerçekleştiğini belirten Milletvekili Atabek; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da ifade ettiği gibi, Kıbrıs Türklerini asla kaderlerine terk etmedik, etmeyeceğiz. Sanayiden eğitime, savunmadan bilişime, tarımdan turizme kadar çok geniş bir yelpazede birbirinden önemli projeleri tek tek hayata geçirmeye devam edeceğiz” şeklinde kaydetti.

  • Lefkoşe’de birçok esnaf ziyareti yapıldı. Yaptığımız ziyaretlerde yer yer Sakaryalı kıymetli hemşehrilerimize de denk gelerek sohbet ettik. El sanatları merkezini ziyaret ederek, özellikle iş kadınları ile bir araya gelip sorunlarını dinleme fırsatımız oldu. Köy kahvelerini ziyaret ettik ve son olarak da Lefke’nin Yeşilırmak köyünde çilek topladık, dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL