Spor

Milletvekili ATABEK; “ASKF’nun yanındayım…”

AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, ASKF ziyaret etti. Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek; ASKF Başkanı Yaşar Zımba, TFF Bölge Müdürü Ferruh Sezgin, Genel Sekreter Ahmet Orhan, Başkan Vekilleri Recep..

Milletvekili ATABEK; “ASKF’nun yanındayım…”

AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, ASKF ziyaret etti.

Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek; ASKF Başkanı Yaşar Zımba, TFF Bölge Müdürü Ferruh Sezgin, Genel Sekreter Ahmet Orhan, Başkan Vekilleri Recep Odabaş, Hasan Özkan, Başkan Yardımcıları Mehmet Bilgin, Selçuk Kurt, Ali Palas, Adem Turan, Ahmet Silahcı, Adem Turan, Cavit Yılmaz, Hasan Zandolu, Uğur Kobaş ve Saha Komiserleri Dernek Başkanı Mahmut Güzel tarafından Amatör spor evinde karşılandı.

Brifing Kobaş tarafından sunuldu

ASKF teşkilat yapısı ve çalışmaları hakkında, Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek’e başkan yardımcısı Uğur Kobaş tarafından brifing verildi. Milletvekili Atabek, ziyaretin sonunda Erenler sporun Futbol altyapı çalışmasını ziyaret ederek, antrenör ve sporcular ile görüşmeler yaptı. Milletvekili Atabek; “ASKF’nu ilk defa ziyaret ediyorum. Federasyona bağlı kulüplerin bakanlık nezdinde alacakları kulüp yardımları başta olmak üzere, Ankara’da yapılması gerekli girişimleri yaparak takip ederim. Benim de iki kızım var. Kızlarımın yüzme öğrenmesi için destek olan bir veli olarak, onların yüzme öğrenme mücadelesini bilen biriyim. Bu nedenle sporcu ve ailelerin yaptığı fedakarlıkları anlıyorum. Sizler kadar Spora vakıf olamayabilirim, lütfen bana söyleyin, yada beni yönlendirin, yapılması gerekenler konusunda uyarın. Ben, her zaman sizin yanında ve destekçinizim. Hatta, Başarılı sporcular varsa, kendileri ve aileleri ile görüşmek gerekirse, bana görev verirseniz, bilgi verirseniz, üstüme düşen görevi de yerine getiririm” dedi.

ZIMBA: “Atabek çok faal bir vekilimiz”

Başkan Yaşar Zımba ise açıklamasında; “Milletvekilimiz Çiğdem Erdoğan Atabek çok faal bir vekilimiz. Vekilimiz, Spor branşlarına, spor emekçilerinin sorun ve isteklerine çok vakıf. Bizler, Vekilimizin konuşmalarından spor konusunda yeterli bilgiye, donanıma sahip olduğu kanısına vardık. Faal bir vekil olarak çalışmaları, Sakarya’da takdir ile karşılanmaktadır. Spor branşları, sporcuları başta olmak üzere camiamızın sorunlarını biliyor. Ziyaret ile birlikte kulüplerimizin sorunları, Pandemi döneminde kulüplerimize yapılması gereken yardımlar dahil, beklentilerimizi, Vekilimize detaylı bir şekilde anlatma olağanı bulduk. Bundan sonraki süreçlerde bizlere daha çok destek olacağına inanıyoruz. Zaten kendisi bizlere sorun olduğunda yada yapılması gerekenler hakkında ulaşılabilirlik konusunda açık kapı bıraktı. Çok memnun kaldığımız, ziyaretleri ve bizlere sahip çıktığı için kendisine çok teşekkür ediyoruz.”

ZIMBA: “Destek arayışlarımız devam ediyor”

Başkan Zımba açıklamasını, “Federasyon olarak, Gençlik ve spor bakanlığı, Siyasilerimiz, TFF, TASKK, Ankara’da bulunan lobimiz, Sakarya genelindeki kamu kurumları, yöneticileri dahil tüm kesimden destek arayışlarımız devam etmektedir. Pandemi ile birlikte Çok, çok zorlu bir süreçten geçiyoruz. Bu zorlu süreçleri tam aşamasak da, kolay atlatmak için, her alanda girişimlerimizi yoğunlaştırarak devam ediyoruz. Kulüplerimizin yararına nereden, kimden ne alabilirsek mantığı ile durmadan çalışacağız” sözlerini tamamladı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL