TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 341.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 27.692
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 237
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 23.197
Siyaset

MHP’li AKAR’dan Gazeteciler Günü mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar; 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı. Akar, mesajında; “Vatandaşlarımızın bilgi edinme hakkını meslek ahlakına ve hakkaniyete bağlı..

MHP’li AKAR’dan Gazeteciler Günü mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar; 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Akar, mesajında; “Vatandaşlarımızın bilgi edinme hakkını meslek ahlakına ve hakkaniyete bağlı kalarak temin eden ve bu iradeyi devam ettiren gazetecilerimizin gününü tebrik ediyor, mesleki hayatlarında başarılar diliyorum” ifadesini kullandı

MHP İl Başkanı Akar’ın açıklaması şöyle devam etti: “Ülkemizde demokrasinin tam manasıyla anlaşılması ve özümsenerek gelişmişliğimize katkı sağlar hale gelebilmesi için doğru iletişim kanallarının tesisi ve faaliyetine devam edebilmesi gerekmektedir. Gelişmiş toplumlardaki yönetim mekanizmasının, teknolojik gelişmişliğin ve bilgi toplumu olma yolunda kat edilen mesafenin de etkisiyle şeffaf ve sorgulanabilir olma yönü ön plana çıkmaya başlamıştır. Bu husus vatandaşların doğru bilgiye tarafsız ve güvenilir kaynaklar üzerinden ulaşma gereksinimini de beraberinde getirmiş olup kamuoyunu aydınlatma, kamusal menfaatleri insan hak ve onurunu gözeterek koruma, birlik ve beraberliğimizi milli şuurla gözetme reflekslerine sahip basın mensuplarının önemini arttırmıştır. Basın tarihimize “dokuz patron olayı” adıyla geçen baskıcı iradeye karşı verilen mücadele neticesinde sosyal ve mesleki haklarını koruyan, vatandaşlarımızın bilgi edinme hakkını meslek ahlakına ve hakkaniyete bağlı kalarak temin eden ve bu iradeyi devam ettiren gazetecilerimizin gününü tebrik ediyor, mesleki hayatlarında başarılar diliyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL