Eğitim

Meslek Lisesi’nden dev Yabancı Dil atılımı…

İMKB Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri; İngilizce zümresi öğretmenlerinin danışmanlığında Avrupa ve Türkiye’den okul ortaklıklarıyla gerçekleştirdikleri ‘E-Twinning’ projeleri ile salgın dönemini verimli bir şekilde geçiriyor. Salgın..

Meslek Lisesi’nden dev Yabancı Dil atılımı…

İMKB Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri; İngilizce zümresi öğretmenlerinin danışmanlığında Avrupa ve Türkiye’den okul ortaklıklarıyla gerçekleştirdikleri ‘E-Twinning’ projeleri ile salgın dönemini verimli bir şekilde geçiriyor. Salgın dönemini faydalı etkinlikleri ile zamandan ve mekandan bağımsız bir şekilde değerlendiren okulun öğrencileri ve İngilizce öğretmenleri Avrupa ve Türkiye’den okul ortakları ile E-Twinning projeleri gerçekleştiriyor.

2 Proje 2 Farkındalık
‘Sosyal Medya Araçlarının Eğitimde Kullanılması’ve’ Sürdürülebilir Kıyafet Farkındalığı’ adındaki projeler ile öğrencilerin yabancı dil gelişimlerine katkı sağlamak, sosyal medya ve dijital araçların eğitimde etkili kullanılması amaçlanıyor. Projeler online olarak devam ediyor. Projenin danışmanlıklarını okulun İngilizce öğretmenleri Eda Özçelik Kaçamak, Gülten Yılmaz ve Cahide Cansel Demirbaş yapıyor. Sosyal Medya Ve Dijital Araçlar İle Öğrenme
Projelerden biri olan ‘Sosyal Medya Araçlarının Eğitimde Kullanılması’ ile güvenli internet kullanımı hakkında farkındalık oluşturulmak isteniyor. Proje boyunca sosyal medya araçları ve dijital araçlar ile öğrenciler eğitsel faaliyetler gerçekleştiriyor. Öğrenciler projeye logo ve posterler tasarlayarak katılıyorlar. Güvenli internet kullanımı farkındalık etkinliklerinin de yer aldığı projede, Avrupa okul ortakları ile yapılan takım çalışmalarında öğrencilerin yabancı dil gelişimlerine de katkı sağlanıyor. Bu sayede öğrenciler ve öğretmenler sosyal medya ve dijital araçların eğitimde çok faydalı bir şekilde kullanılabileceğini birlikte deneyimliyor.

Bilinçsiz tüketime dikkat çekiliyor
Yürütülen diğer proje olan ‘Sürdürülebilir Kıyafet Farkındalığı’
sayesinde ise günümüzde bilinçsiz tüketim nedeni ile yeryüzündeki kaynaklarımıza verilen zarara dikkat çekiliyor. Bilinçsizce yaptığımız her alış veriş doğaya daha fazla atık ve enerji israfı olarak zarar veriyor. Öğrenciler hazırladıkları logolar, anketler ve posterler ile bu konuda farkındalığın artmasına katkı sağlıyorlar.

Sosyal Mesaj ve Dil Gelişimi
İngilizce zümresinde yer alan öğretmenler verilen sosyal mesajların yanı sıra öğrencilerin yabancı dilde kendilerini ifade edebilmelerine olanak sağlamak ve dil gelişimlerine katkıda bulunmak istediklerini belirtiyorlar. Ayrıca okulda yüz yüze eğitimde İngilizce Sokağı etkinlikleri kapsamında yabancı dile ilgi duyan öğrenciler ile İngilizce sohbet etmek için öğle aralarında gerçekleştirdikleri ‘Time 2 Speak English’ etkinliğini bu projeler ile online platforma taşımış oluyorlar. Öğrenciler Avrupa okul ortakları ile yapılan online toplantılar ve hazırladıkları çalışmalarda İngilizce iletişim becerilerini günden güne daha çok geliştiriyorlar. Projede yer alan öğrencilerden Fatma Beste Bozkurt; “Uluslararası bu proje de değerli öğretmenlerim ve arkadaşlarım ile olmaktan mutluyum. Pandemi döneminde birçok kullanıcı sosyal medya da daha çok vakit geçirmeye başladığı için bu durum birçok tehlikeye davetiye çıkarmış oluyor. Bu proje kapsamında sosyal medya araçlarını güvenli ve etik bir şekilde kullanmayı aşılamak istiyoruz” diyerek düşüncelerini paylaştı. Okul Müdürü Mithat Şahin; projelere gönüllü olarak katılan öğretmen ve öğrencileri tebrik ederek, farkındalık oluşturdukları için teşekkür ediyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL