Ekonomi

Meslek Komiteleri Sektör Sorunlarını Anlattı

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde çalışmalar yürüten Meslek Komitelerinin sorunlarının, bu sorunlara yönelik çözüm önerilerinin görüşülerek değerlendirildiği, yılda 2 kez düzenlenen Müşterek Meslek Komitesi Toplantısı’nın 2022 yılı ilk toplantısı..

Meslek Komiteleri Sektör Sorunlarını Anlattı

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde çalışmalar yürüten Meslek Komitelerinin sorunlarının, bu sorunlara yönelik çözüm önerilerinin görüşülerek değerlendirildiği, yılda 2 kez düzenlenen Müşterek Meslek Komitesi Toplantısı’nın 2022 yılı ilk toplantısı Ali Coşkun Konferans Salonu’nda, Meclis Başkanı Talip Kuriş ve Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ moderatörlüğünde gerçekleştirdi.

Oda bünyesinde çalışmalar yürüten Meslek Komitelerinin sorunlarının, bu sorunlara yönelik çözüm önerilerinin görüşülerek değerlendirildiği ve sektör temsilcilerinin birbirlerinin sorunları hakkında fikir sahibi olarak dayanışmanın amaçlandığı toplantıya her iki başkanın yanı sıra Yönetim Kurulu Üyeleri, 34 Meslek Komitesinin Temsilcisi ve basın mensupları iştirak ettiler.

Toplantının açılışını gerçekleştiren SATSO Meclis Başkanı Talip Kuriş, “Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinden aldığı güç ile ekonomik rekabet gücünü ve toplumsal refah seviyesini artırmayı, ulusal ve uluslararası düzeyde ticareti kolaylaştırmayı ve böylece yerel, ulusal ve küresel kalkınmaya destek olmayı kendisine ilke edinmiş etkin bir kurum olarak faaliyetlerine devam ediyor. Meslek komitelerimiz de, sektörel ve bölgesel sorunların tespit edilmesi ve aktarılmasını üstlenen ön önemli organlarımızdır. Bu sebeple ortak toplantıları çok önemsiyoruz. Sorunların çözümleriyle ilgili elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Meslek Komite temsilcilerimizin burada dile getireceği sektörle ilgili sorunlar ve çözüm önerileri bugünü yönetirken geleceği de ön görebilmek anlamında önem taşıyor. Meslek Komitelerimizin çalışmalarıyla sorunlara eğildiğini çok iyi biliyor üyelerimiz adına gayretli çalışmalarınız teşekkür ediyoruz.” dedi.

Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, “SATSO yönetim kurulu olarak göreve geldiğimiz günden beri istişareyi ve ortak aklı çok önemsiyoruz. “Biz” yaklaşımının önemini biliyoruz ve bu anlamda siz değerli meslek komitesi üyelerimiz bu istişare kültürünün en önemli unsurlarısınız.

Derdine dokunduğumuz her üye, bu şehrin gelişimine bir katkıdır. Bu yüzden komitelerimiz önemli görevi üstlenen, vazgeçilmez organlarımızdır. Biz de yönetim kurulu olarak komite kararlarını ve görüşlerini büyük bir titizlikle değerlendirerek çözüm odaklı çalışmalar yürütmeye gayret ediyoruz. Bizim 34 meslek komitemiz de sektörleri ve üyeleri için gayret eden başarılı iş insanlarından oluşmaktadır. Hepinize bu ilginiz ve çalışmalarınızdan dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

2021 yılında odamızda birçok alanda üyelerimizin ihtiyaçları doğrultusunda ve onlara yön verecek projeler ve protokollere imza attık. Eğitimler düzenledik, ziyaretler, toplantılar gerçekleştirdik, bütçemiz ve yetkimiz dahilinde sosyal yardımlarda bulunduk. Sakarya ticaret ve sanayi odası olarak, önceki yıllarda olduğu gibi 2022 yılında da sizlerle birlikte üyelerimize ve bölgemize hizmet etmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Her iki başkanın konuşmalarının ardından Meslek Komitelerinden Temsilciler sırasıyla kürsüye çıkarak sektörleri ile ilgili sorunları, çözüm önerilerini sundular.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL