Güncel

Mehmet Erdoğan’dan 23 Nisan mesajı

DEVA Partisi İl Başkanı Mehmet Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. DEVA Partisi İl Başkanı Mehmet..

Mehmet Erdoğan’dan 23 Nisan mesajı

DEVA Partisi İl Başkanı Mehmet Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

DEVA Partisi İl Başkanı Mehmet Erdoğan, yayınlamış olduğu mesajında; “TBMM’nin açılması ile 23 Nisan 1920 yılında milletimiz, halk egemenliğini tesis ederek eşsiz bir atılım gerçekleştirdi. Bu dönemdeki hukuk hassasiyetini maalesef biz bugün göremiyoruz. TBMM milletin evidir, kalbidir. Ne mutlu bizlere ki milli iradenin bayramını çocuklara armağan eden bir ecdadımız var. Millet iradesinin üzerinde hiçbir güç olamaz. DEVA Partisi olarak, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin her alana yansıyan olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak ve milletimizin hak ettiği özgürlükçü ve çoğulcu demokratik bir hukuk devletini sağlamak için yeni bir siyasal sistem inşa etmeyi amaçlıyor, hukukun üstünlüğüne dayanan, ifade ve örgütlenme özgürlüğü önündeki tüm engelleri kaldıracağımız, ülkemiz çocuklarına, insan haklarının güvence altına alındığı, özgürlükçü, adil, demokratik, refah ve zengin bir Türkiye bırakmak istiyoruz. Bu amaçla hazırladığımız “Demokrasiye Geçiş Eylem Planı” ile özgürlükçü, katılımcı ve çoğulcu demokrasinin bütün kural ve kurumlarını içeren, siyasi iktidarın yapılanması ve işleyişinde denge ve denetleme mekanizmalarına yer veren, hükümet istikrarı yanında demokratik ve ekonomik istikrarı sağlamayı da ilke edinen Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’e geçilmesini hedefliyoruz. Bugünkü zor şartlar asla kimsenin umudunu kırmasın. Türkiye’nin yarınları bugünlerinden çok daha güzel olacak.

Bu duygu ve düşüncelerle, “Geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımızın ve dünya çocuklarının, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 102. yıldönümünü en içten duygularımla kutluyorum.

102 yıl önce bu kutsal vatanı ve Meclisi emanet eden Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kurucu kahramanları, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ile minnet ve rahmetle anıyorum.” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR (1)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL