Genel

Makale yarışması başlıyor

Karabağ Zaferi’nin yıldönümü sebebi ile 16-25 yaş aralığındaki T.C gençleri arasında kısa video senaryosu, karikatür veya resim, makale ve genç gazeteciler arasında makale yarışması başlıyor. Amacı; 44 günlük Azerbaycan Karabağ..

Makale yarışması başlıyor

Karabağ Zaferi’nin yıldönümü sebebi ile 16-25 yaş aralığındaki T.C gençleri arasında kısa video senaryosu, karikatür veya resim, makale ve genç gazeteciler arasında makale yarışması başlıyor.

Amacı; 44 günlük Azerbaycan Karabağ savaşında cesur, muzaffer Azerbaycan Ordusunun harp meydanında yazdığı kahramanlık destanlarının, Azerbaycan – Türkiye kardeşliğinin, dostluğunun ve Türkiye’nin Azerbaycan’a desteğini gençler arasında yaygınlaştırmak olan yarışmaya; 16-25 yaş aralığı tüm gençler katılabilecek.

Resim veya karikatür:

– İşler siyah-beyaz ve renkli olabilir.

– İşler kalem ve boya ile çizilebilir.

Kısa video senaryosu:

-Kısa video süresi 3-5 dakikadan fazla olmamalıdır;

-Katılımcılar kısa video türünü seçmekte serbesttir. (video klip, röportaj, mülakat ve s.);

– Katılımcı yarışmaya yalnız bir kısa video senaryosu sunabilir;

Makale:

– Makaleler 2-5 sayfa hacminde olmalıdır;

– Times New Roman veya Arial yazı tipi ile 14 ölçüde olmalıdır;

– Makale 700 sözden fazla olmamalıdır.

Genç gazeteciler arasında makale:

Makale 1 sayfa (A3), sayfa soldan – 25 mm, sağdan – 15 mm, yukarı ve aşağıdan – 20 mm boş alan olmakla (Times New Roman yazı tipinde (12), 9-11 bin işaret) satır aralığı sayısı 1 olmakla yazılmalıdır;

Makaleler gazete ve ya online medyada yayımlanmalı, yazının sonunda “Karabağ Zaferi’nin yıldönümü münasebetiyle “Zafere doğru adımla” projesi kapsamında yazılmıştır” notu olmalıdır;

Makaleler orijinal olmalı, yani ilk defa müsabaka döneminde medyada yayımlanmalıdır;

Makaleler Türkiye’de yayımlanan herhangi bir gazetede, online medyada yayımlana bilir.

Müsabakaya sunulan makale yayımlandığı gazetenin sayfası taranarak JPEG veya PDF versiyonda, yazı yayımlanan sitenin bağlantısı ve katılımcının telefon numarası yazılarak e-postaya gönderilmelidir.

Ödüller var

Müsabakada 1., 2., 3. yerleri kazanmış gençler organizatör tarafından diplomalarla, kıymetli hediyelerle ödüllendirilecektir.

Yarışmacı hem işini, hem de kimliğinin soyadı, isim, baba adı, doğum tarihi yazılan tarafının fotoğrafını ve telefon numarasını aşağıdaki e-postalara göndermelidir.

musabaka_turkiye2021@hotmail.com,

musabiqeazerbaycan2021@gmail.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL