Siyaset

‘Küçük esnafa destek önergesi’; AKP ve MHP oylarıyla reddedildi

Esnafa destek ödemesi verilmesi amacıyla İYİ Partili milletvekillerinin imzasıyla TBMM’ye sunulan önerge, AKP ve MHP’nin oylarıyla reddedildi. Esnafa verilen değer İYİ Parti’nin kısıtlamalar nedeniyle ekonomik anlamda zorlanan esnafa destek ödemesi..

‘Küçük esnafa destek önergesi’; AKP ve MHP oylarıyla reddedildi

Esnafa destek ödemesi verilmesi amacıyla İYİ Partili milletvekillerinin imzasıyla TBMM’ye sunulan önerge, AKP ve MHP’nin oylarıyla reddedildi.

Esnafa verilen değer

İYİ Parti’nin kısıtlamalar nedeniyle ekonomik anlamda zorlanan esnafa destek ödemesi verilmesi ve sabit ödemelerin yeniden düzenlenmesi amacıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına sunulan önerge, AKP ve MHP’nin oylarıyla reddedildi. İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, yazılı olarak yaptığı basın açıklamasında: ”Tam kapanma döneminde aylardır siftahsız gün geçiren, borca boğulan esnafımızı yalnız bırakmayın, devletin yardım elini uzatın dedik. Ancak maalesef İYİ Parti olarak TBMM Meclis Başkanlığı’na sunduğumuz önerge reddedilmiştir. Ak Parti ve MHP’nin vatandaşına verdiği değeri kamuoyunun, esnaflarımızın ve hemşerilerimizin takdirine sunuyoruz” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL