Eğitim

Köylerde Toprak-su-iklim ilişkileri konulu seminer düzenlendi

Adapazarı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantılara ve çalışmalara son gaz devam ediyor. Özellikle yaz aylarında yaşanan orman yangınlarına karşı ciddi tedbirler alan Tarım ve Orman Müdürlüğü Adapazarı teşkilatı köy..

Köylerde Toprak-su-iklim ilişkileri konulu seminer düzenlendi

Adapazarı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantılara ve çalışmalara son gaz devam ediyor. Özellikle yaz aylarında yaşanan orman yangınlarına karşı ciddi tedbirler alan Tarım ve Orman Müdürlüğü Adapazarı teşkilatı köy kahvelerini ziyaret ederek yangın, su, toprak ve iklim ilişkileri hakkında vatandaşı bilgilendiriyor.

Adapazarı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün toplantıda ele aldığı konu ‘’Toprak-su-iklim ilişkileri oldu. Köy halkı tarafından yoğun katılımın gerçekleştirildiği toplantıda Adapazarı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde uzun zamandır görev alan ve çiftçiler tarafından da sevilen başarılı Yüksek Ziraat Mühendisi Nurhayat Ediboğlu ve Ziraat Mühendisi Vural Özdal teknik bilgiler paylaşarak çiftçilerin sorularına cevap verdi. Seminer sonunda çiftçilere konu ile ilgili broşür dağıtımı yapıldı.

Dilek BİNAY/ LC Haber

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL