İlçeler

Kocaeli, Körfez’e 400 milyon TL’lik altyapı yatırımı

Kocaeli’nin Körfez İlçe Belediye Başkanı Şener Söğüt, “400 kilometrelik de bir altyapı bu. Yani Kocaeli’den Ankara’ya kadar uzanacak bir altyapı” dedi. Körfez’in genelinde başlatılan altyapı çalışmaları aralıksız devam ediyor. Kocaeli..

Kocaeli, Körfez’e 400 milyon TL’lik altyapı yatırımı

Kocaeli’nin Körfez İlçe Belediye Başkanı Şener Söğüt, “400 kilometrelik de bir altyapı bu. Yani Kocaeli’den Ankara’ya kadar uzanacak bir altyapı” dedi.


Körfez’in genelinde başlatılan altyapı çalışmaları aralıksız devam ediyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İSU tarafından ihaleleri gerçekleştirilen altyapı çalışmaları; içme suyu, kanalizasyon, yağmur suyu hatları ve dere ıslahlarını kapsıyor. Ayrıca ilçe genelinde belirlenen noktalarda da terfi istasyonları inşa ediliyor. Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt de ilçedeki altyapı çalışmalarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a teşekkür etti.
İSU Genel Kurulu’nda bir konuşma yapan Başkan Şener Söğüt, “Körfez Belediye Başkanı olarak İSU tarafından yapılan ve yapılacak yatırımları gördüğümüde ilçemiz en fazla yatırımı alacak belediyeler arasında. Bu noktada Başkanımız Tahir Büyükakın’a, İSU Genel Müdürümüz ve ekibine teşekkür etmek istiyorum “Üç yıl içerisinde toplamda 400 milyon TL’lik yatırım almış olacağız 400 milyonluk yatırım ile birlikte baktığımızde ilçemiz altyapısı da 400 kilometrelik yeni bir hatla örülecek adeta. Bu neredeyse Kocaeli ile Ankara arasındaki mesafe. Tamamlandığında Körfez’in altyapısı tamamen yenilenmiş olacak” ifadelerini kullandı.

FOTO

BAŞKAN SÖĞÜT – Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, yaptığı konuşmada Başkan Tahir Büyükakın’a teşekkür etti.
ÇALIŞMA – Körfez’de İSU ekipleri Güney Mahallesi’ndeki çalışmalarını sürdürüyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL