Güncel

Kocaalili üniversite öğrencisi gençlerin başarısı

İstanbul Aydın üniversitesi sinema bölümü öğrencileri bitirme tezi olarak çektikleri “Yakın Gelecek Hikayesi” adlı kısa filmi jürinin taktirini kazanarak “32.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışması’nda En iyi Kısa..

İstanbul Aydın üniversitesi sinema bölümü öğrencileri bitirme tezi olarak çektikleri “Yakın Gelecek Hikayesi” adlı kısa filmi jürinin taktirini kazanarak “32.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışması’nda En iyi Kısa Film ödülü” almayı başardılar.

Kocaalili gençlerin okudukları Üniversite olan İstanbul Aydın Üniversitesi bitirme projesi kapsamında yapmaya karar verdikleri proje olarak seçtikleri pandemi ve yasakları konusunu işledikleri “Distopik” bir dünya tezlerini beyaz perdeye aktardılar.

Kocaali doğallığı ön planda

Cenk Taşkaya ve Aydın Uğur ince çektikleri Filmi planlarken Kocaali’nin mekanlarını, güzelliklerini göz önünde bulundurarak sanat yönetimi kısmında ilçenin doğal yapısını olduğu gibi göz önünde bulundurmuşlar.

Bütçesiz başarı

Cenk Taşkaya ve Aydın Uğur İnce’nin çektikleri kısa filmin bir özelliğide Sıfır bütçe ile yola çıkmaları ve işledikleri konu “32.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışması’nda En iyi Kısa Film ödülü” belirleyen seçici kurulun taktirini kazanarak jüriden ödülü alarak, Kocaalide çektikleri filmle, yolculuklarını zirvede tamamlama başarısını gösterdiler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL