Siyaset

KOÇ: “Benzin zammı insafsızlık”

DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanı Adem Koç, “Ülkenin yedek akçesi 130 Milyar doları buhar edenler, Almanya’dan alacakları aşıların parasını da benzin zammı ile birlikte yine millete ödetirken bir de utanmadan..

KOÇ: “Benzin zammı insafsızlık”

DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanı Adem Koç,Ülkenin yedek akçesi 130 Milyar doları buhar edenler, Almanya’dan alacakları aşıların parasını da benzin zammı ile birlikte yine millete ödetirken bir de utanmadan bedava aşı yapıyoruz diyorlar” dedi.

Genel Başkanlığını Ali Babacan’ın yaptığı Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Kocaeli İl Başkanı Adem Koç akaryakıta ve LPG’ye yapılan zam üzerine bir açıklama yaptı. DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanı Adem Koç şunları ifade etti: “Üzülerek görüyoruz ki, akraba bakanla birlikte tek adam yönetiminin milletin yedek akçesi olan 130 Milyar doları liyakatsiz bir yönetimle buhar etmesinin ardından Almanya’dan ithal edilecek aşıların parasını da şimdi vatandaştan insafsızca alıyorlar.

“KAŞIKLA VERİP KEPÇEYLE ALIYORLAR”
Esnafa 3, 5 bin Lira yardım edeceğiz deyip, ardından yardımlar daha başlamadan yapılan ve bazı kalemlerde neredeyse ÖTV üzerinden % 200’e varan akaryakıt ve LPG zammı tek kelime ile kaşıkla verip, kepçeyle almaktır. İnsanların geçim sıkıntısı çektiği bir dönemde bu insafsızlık değil de nedir? Aylardır kepenk dahi açamamış esnafa yardım ediyor görünüp, yapılan bu zam ile aslında esnafın tabutuna da son çiviyi çakmış olmaktadırlar. Benzine yapılan zam ile birlikte çiftçinin mazot ve üretim maliyetleri daha da artmıştır. Ayrıca bütün kalemlerde nakliye bedellerinin de korkunç derece artacağı ve bunun tüketiciye yani bütün vatandaşlara yansıyacağı aşikârken; milleti saf yerine koyarak ‘Fiyat ayarlaması yaptık’ demek ise tek kelime ile vurdumduymazlıktır. Ama vatandaşlarımız ve hemşerilerimiz emin olsun ki, keskin sirke küpüne zarardır. Nihayetinde liyakatsiz bir yönetim, er veya geç seçime gidecek ve ülkenin devasına kavuşmasının önünü açacaktır

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL