Siyaset

Kılıçaslan’ın 19 Mayıs Kutlama mesajı

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan,19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.”19 Mayıs 1919 bağımsız Türkiye Cumhuriyetimizin, güçlü Türkiye’mizin temellerinin Samsun’da Mustafa Kemal..

Kılıçaslan’ın 19 Mayıs Kutlama mesajı

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan,19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.”19 Mayıs 1919 bağımsız Türkiye Cumhuriyetimizin, güçlü Türkiye’mizin temellerinin Samsun’da Mustafa Kemal Atatürk tarafından atıldığı tarihtir” diyen İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, gençlerin ve vatandaşların Gençlik ve Spor Bayramını kutladı. Başkan Kılıçaslan mesajında şu ifadelere yer verdi; “19 Mayıs, bundan tam 103 yıl önce Samsun’da Mustafa Kemal tarafından başlatılarak tüm yurda yayılan milli mücadelenin ilk adımıdır. İtilaf devletlerinin işgaline karşı ülkenin batısından doğusuna, kuzeyinden güneyine 7’den 70’e her vatandaşımızın bağımsız bir vatan için mücadele ettiği, Türk bayrağını hep göklerde dalgalandırdığı büyük gündür. 19 Mayıs, işgal kuvvetlerinin topraklarımızdan sökülüp atıldığı, birlik ve beraberlik ruhumuzun güçlendiği, milletimizin yeniden diriliş günüdür.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu bayramı Türk gençliğine inşa edilecek güçlü Türkiye’de daha çok sorumluluk ve cesaret vermek için armağan etmiştir. Ülkenin güçlenmesi, ilerlemesi ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşması için bu vatanı gençlere emanet etmiş, büyük sorumluluklar vermiştir. Atatürk, Gençliğe Hitabesi, ilke ve inkılaplarında da bunu açıkça belirtmiştir. Sevgili gençlerimiz, aydınlık Türkiyemiz için sizlerin fikir ve kararlarınız bizler için önemlidir.Bu vesileyle kurtuluş mücadelesini başlatan büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatanımız için şehit düşen her evladımızı saygıyla anıyor, başta sevgili gençlerimiz olmak üzere tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum” diye belirtti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL