Siyaset

KILIÇASLAN: ”Değil yapılandırmayı evlerinin kiralarını ödeyemiyor”

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, Mart ayı sonunda ödenen bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile bazı kanunlarda değişiklik yapılması hakkında kanunun sıkıntı içinde olan esnaflar için ertelenmesi gerektiğini belirtti…

KILIÇASLAN: ”Değil yapılandırmayı evlerinin kiralarını ödeyemiyor”

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, Mart ayı sonunda ödenen bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile bazı kanunlarda değişiklik yapılması hakkında kanunun sıkıntı içinde olan esnaflar için ertelenmesi gerektiğini belirtti.

“31 Mart’ta 2 taksit” 
İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, 11.11.2020 tarihinde TBMM tarafından kabul edilen 7256 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun’un 17 .11.2020 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdiğini belirterek: “Vergi yapılandırmasının İlk taksiti Şubat ayı sonunda yapılmıştı. 2 taksit ilk taksitin ertelenmesinden dolayı mart ayı sonunda yapılacak Mart ödemesi aynı zamanda SGK yapılandırmasının ilk taksiti ile çatışmaktadır. Her iki taksitin ödenmemesi durumunda yapılandırma bozulmaktadır” dedi.

“Ödemeler ertelenmeli”
Kılıçaslan: “Esnaf zor günler geçirirken bir de bu yapılandırma süreci esnafları gerçekten büyük bir zorluk içerisine sokmuştur. Aylardır hizmet veremeyen esnaflar bırakın yapılandırmayı kiralarını bile ödeyemez duruma gelmişlerdir. Esnafların daha zor bir durumda kalmamaları için bu ödemeler ertelenmelidir. Esnafların salgın süresi boyunca yaşamış olduğu sıkıntıları bir nebze de olsa gidermek için sorunlarına çözüm getirilmelidir”diye belirtti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL