Siyaset

KILIÇASLAN: “Alnımızın ortasından kaşınmak sayarız”

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, Ak Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz’un taraflarına yöneltmiş olduğu açıklamalara cevap verdi. “Muhatap almıyoruz” İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan: “Ak..

KILIÇASLAN: “Alnımızın ortasından kaşınmak sayarız”

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, Ak Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz’un taraflarına yöneltmiş olduğu açıklamalara cevap verdi.

“Muhatap almıyoruz”
İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan: “Ak Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz’un tarafımıza yönelttiği açıklama yapılmadığı ithamını öncelikle red ediyoruz. HDP’li milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun bu konu ile ilgili şizofrenik ve hastalıklı yaklaşım sergilediği davranışını ve açıklamasını muhatap almıyoruz. Sakarya’nın sürekli aynı konular ile gündeme gelmesinin hepimizde çok ciddi rahatsızlık yarattığını tüm kamuoyunun bilmesini isteriz” dedi.

“Gerekli tepkiyi hep gösterdik”
İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan: “Sayın Ali İhsan Yavuz’un ve partisinin, HDP ile birlikte bundan önceki süreçlerde, açılım süreci ile başlamak üzere birlikte hareket ettikleri, aynı masada oturup pazarlık yaptıkları zamanda, biz bu hastalıklı yapıyı bu HDP’yi eleştiriyorduk. Habur’da teröristleri karşılarken de, çadır mahkemelerini kurduklarında da, Oslo’da gizli görüşmeler yapıldığında da, Dolmabahçe’de HDP’li yekililer ile açılım süreci adı altında bu ihanet mutabakat metnini Dolmabahçe Sarayında birlikte okurken de ve onun dışında 31 Mart seçim öncesi Osman Öcalan’a TRT mikrofonlarını uzattıklarında da, terörist başı çocuk katili Abdullah Öcalan’ın mektubunu televizyon kanallarında okuttuklarında da gerekli tepkiyi göstermiştik” diye belirtti.

“Kabul etmiyor ve kınıyoruz”
İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan: “Ama kendilerinde o zaman hiç bir ses duyamamıştık. Şimdi bir milletvekilinin hayalinde ürettiği bir diyalog yüzünden, bizim buna sessiz kaldığıımız ile alakalı bizi töhmet altında bırakan ithamları kabul etmiyor ve kınıyoruz. Vatandaşın gündemi bugün ne başörtüdür, ne de Gergerlioğlu’nun saçma sapan açıklamalarıdır. Vatandaşın gündemi ekonomidir. Bu gündemin üstünü örtmek adına tarafımıza yöneltilen sessiz kaldığımız yönündeki suçlamayı red ediyoruz ve kendisinin yaptığı açıklama adına bir özür bekliyoruz. İYİ Parti ve İYİ Parti Sakarya Teşkilatlarının bu konu ile ilgili hassasiyeti geçmişten bugüne bellidir. Kimse bize böyle bir imayı yapma hakkına sahip değildir. Biz bunu alnımızın ortasından kaşınmak sayarız. Feriştahı gelse bize böyle bir yakıştırmayı yapamaz” diyerek sözlerine son verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL