Güncel

Kefken, Kapri’de neler oluyor?

Kandıra’nın şirin tatil beldesi Kefken, Kapri’de kayalıklar üzerinde başlatılan çalışmalar, belde sakinlerinin tepkisine yol açtı. Kocaeli’nin kuzeydeki ilçesi Kandıra’nın gözde tatil yerlerini başında gelen Kefken’in Kapri bölgesinde kayalıkların üzerine yapılmaya..

Kefken, Kapri’de neler oluyor?

Kandıra’nın şirin tatil beldesi Kefken, Kapri’de kayalıklar üzerinde başlatılan çalışmalar, belde sakinlerinin tepkisine yol açtı.


Kocaeli’nin kuzeydeki ilçesi Kandıra’nın gözde tatil yerlerini başında gelen Kefken’in Kapri bölgesinde kayalıkların üzerine yapılmaya başlanan; kıyı ile kayalıklar arasına köprü geçişi ile kayalıklar üzerine yaz aylarında bölgeye gelenlerin güneşlenmeleri için platform çalışmaları, yıllardır o bölgede oturanların tepkisine yol açtı.
Kapri bölgesinde oturan yazlıkçılar, çalışmaları yürüten yetkililerin kendilerine; toprak kaymasını önlemek için bu çalışmaları yaptıkları cevabı verildiğini belirterek, “Biz buna inanmıyoruz. Yıllardır bu bölgede ne toprak kayması oldu ne de kayalıklardan düşen ya da yaralananlar oldu” dedi.
Kapri bölgesindeki kayalıkların doğal alan olduğunu ifade eden yazlıkçılar, “Ülkemizin ve bölgemizin birçok yerinde doğal güzellikleri katledip, beton ve demir yığına çevirdiler. Sıra şimdi de bizim yıllardır oturduğumuz Kapri’ye mi geldi? Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen ve doğal güzelliği ortadan kaldıracak bu çalışmadan bir an önce vazgeçilmesini, konuya Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın el atmasını bekliyoruz” isteğinde bulundu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL