Ekonomi

Kaynaşlı Belediyesi’nden ‘Toplu İş Sözleşme’ sevinci…

Bir süredir devam eden müzakerelerin anlaşma ile sonuçlanması üzerine Kaynaşlı Belediyesinde imzalar atıldı. Kaynaşlı Belediyesi bünyesinde çalışan işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı. Kaynaşlı Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında varılan..

Kaynaşlı Belediyesi’nden ‘Toplu İş Sözleşme’ sevinci…

Bir süredir devam eden müzakerelerin anlaşma ile sonuçlanması üzerine Kaynaşlı Belediyesinde imzalar atıldı. Kaynaşlı Belediyesi bünyesinde çalışan işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Kaynaşlı Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında varılan anlaşma doğrultusunda, belediye işçilerinin 3 yıl süreyle geçerli olacak sosyal ödemeleri ile çalışma koşullarını belirleyen toplu iş sözleşmesi (TİS), Belediye Başkanı Birol Şahin, Hizmet-İş Sendikası Sakarya Şubesi Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir tarafından imza altına alındı.

Gökdemir yaptığı konuşmada, Kaynaşlı Belediyesi ve Hizmet-iş üyesi çalışanlarının bölgedeki en iyi maaşı almasını istediğini ve bunun için çalıştıklarını dile getirerek, şunları söyledi: işçilerin çalışma şartlarını daha da iyileştirmek için gayret gösterdiklerini ve göstereceklerini aktardı. İşçiye ve emeğe her zaman sahip çıktıklarını belirten GÖKDEMİR: Sözleşmede belediye imkânlarını da gözettiklerini, sözleşmenin herkese hayırlı olması temennisinde bulundu.
Müzakere kültürünün önemine vurgu yapan Gökdemir, toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde kırgınlık olmadan müzakere ile sonuçlanmasının ayrıca memnuniyet verici olduğunu söyledi. Belediye Başkanımız Sayın Birol Şahin günümüz ekonomik şartlarını ve belediyenin mali durumunu göz önüne almış, imkânlar dâhilinde yapılabilecek her şeyi karşılıklı görüş alışverişi ile toplu iş sözleşmesini bizimle irtibatlı bir şekilde nihayete erdirmiştir. Hem toplu iş sözleşmesinde hem de müzakerelerde beyefendi kişiliği ile bizlere örnek olmuş bir büyüğümüz olarak hafızamızda yerini almıştır.
Hizmet İş Sendikası Sakarya Şubesi Başkanı Mehmet Mesut GÖKDEMİR Kaynaşlı Belediyesi’nin, bölgenin önde gelen sözleşmesine sahip olduğunu ifade ederek, “Bu konuda Belediye Başkanımız Birol Şahin ve ekibine, toplu iş sözleşmesi sürecine sağladıkları katkılarından dolayı temsilcimize ve Kaynaşlı Belediyesi çalışanı tüm üyelerimize teşekkür ederiz. Toplu iş sözleşmemizin tüm işçilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.
Gökdemir, imza töreni sonunda Belediye Başkanı Birol Şahin’e hediye takdim ederek teşekkür etti.
Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin yaptığı açıklamada Kaynaşlı Halkı için gece gündüz demeden, pandemi ya da herhangi bir mazeret gözetmeksizin canla başla çalışan işçilerimize teşekkürü borç bilirim. Toplu iş sözleşmesi imzalamadan önce emeğin kutsallığını bilerek ve gözeterek imzalama gayreti içerisindeyiz. Elbette gönül daha da iyi olmasını isterdi, fakat hizmetin devamı için belediyenin de imkanlarını göz önünde bulundurmamız gerekiyor. Tüm imkânlarımızı zorlayarak imzaladığımız sözleşmenin tüm çalışanlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL