Güncel

Kartepe’de 6 bin kişilik iftar

Kocaeli’nin Kartepe ilçesi, Kartepe Belediye Başkanı Kocaman’ın ev sahipliğinde düzenlenen Geleneksel Kent İftarı’na 6 bin kişi katıldı. Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle 2 yıl ara vermek zorunda kalınan..

Kartepe’de 6 bin kişilik iftar

Kocaeli’nin Kartepe ilçesi, Kartepe Belediye Başkanı Kocaman’ın ev sahipliğinde düzenlenen Geleneksel Kent İftarı’na 6 bin kişi katıldı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle 2 yıl ara vermek zorunda kalınan “Geleneksel Kent İftarı” Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman’ın ev sahipliğinde Kartepe Kent Çarşısı’nda gerçekleştirildi. Yoğun yağmura rağmen tüm masaların dolduğu iftar programında konuşan Başkan Kocaman “Pandemi nedeniyle 2 yıl ara vermek zorunda kaldığımız geleneksel iftar programımızda yeniden bir aradayız” dedi.

Yağışa rağmen geniş katılım

Prometeon Türkiye sponsorluğunda gerçekleşen geleneksel Kent İftarı’na Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman’ın yanı sıra Kartepe Kaymakamı Altuğ Çağlar, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, Kartepe İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Olgun, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Özkan Bakır, İlçe Müftüsü İrfan Üstündağ, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erol Arutanile İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Dilek, İlçe Sağlık Müdürü Dr.Harun Arslan, Prometeon Türkiye yöneticileri Genel Müdür (CEO) Gökçe Şenocak, Fabrika Direktörü (CTO) Bahadır Özer, Kalite Direktörü Nail Güntut, Üretim Direktörü Murat Harputlu, Dijitalleşme Müdürü Mehmet Turan, STK başkanları, siyasi parti temsilcileri ve Kartepeli vatandaşlar katıldı.

“Zor bir dönemin ardından bir aradayız”

İftar programında misafirlerine hitap eden Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman,“Buradan o kadar güzel görünüyorsunuz ki. Cümleye hangi kelimeyle başlayacağımı seçemiyorum. Bu kadar zor bir dönemin üzerine bu kadar hastalığın arasında; Ramazan rahmeti, birlik ve beraberiyle geldi. Bugün burada olmak, sizlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutluyum. Zor bir dönemden geçtik, geçmeye devam ediyoruz. Son iki yılımızı pandemi ile mücadele ederek geçirdik. Ramazan ayı ve bayramını evlerimizden yaşadık. Bugün buradaki fotoğraf Kartepemizin birlik ve beraberliğini göstermektedir. Katılan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Çağlar’dan çağrı

Kartepe İlçe Kaymakamı Altuğ Çağlar ise, “Belediye başkanı ve ekibini bu program için gönülden tebrik ediyorum. Pandemi sürecinde burada bulunan hemşerilerimiz yakınlarını kaybettiler. Herkes aşılarını yaptırarak bu birlik ve beraberliğimizin daim olmasına katkı vermelidir. Programa katılan herkese hayırlı Ramazanlar diliyorum” açıklamasında bulundu.

Yapılan dua ile oruçlar açılırken, 1988 Dünya Kur’an-ı Kerim Güzel okuma birincisi Güney Afrikalı Abdurrahman Sadien Kur’an-ı Kerim Tilaveti sonrasında ilahiler ve sema gösterisi yapıldı. Kartepeli minikler için kurulan çocuk oyun grubu, Osmanlı macunu, patlamış mısır, Hacivat-Karagöz gösterileri çocuklardan büyük beğeni topladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL