SonDakika

Kartepe Ulus Pazarı kaldığı yerden

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde yıllardır hizmet veren Kartepe Ulus Pazarı pazartesi günü yeniden açılıyor. Pandemi koşulları yüzünden yaklaşık 6 aydır hizmet veremeyen Kartepe Ulus Pazarı, 12 Nisan Pazartesi günü Kartepe’de bulunan..

Kartepe Ulus Pazarı kaldığı yerden

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde yıllardır hizmet veren Kartepe Ulus Pazarı pazartesi günü yeniden açılıyor.

Pandemi koşulları yüzünden yaklaşık 6 aydır hizmet veremeyen Kartepe Ulus Pazarı, 12 Nisan Pazartesi günü Kartepe’de bulunan eski yerinde kapılarını tekrar açacak.
Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi Başkanı Bülent Reisoğlu, “Bildiğiniz gibi Ulus Pazarı beş yıldır, Kartepe Uzunçiftlik’te Maşukiye- Sapanca Yolu kavşağının hemen arkasında bulunan 10 dönümlük alanda kuruluyordu. Ancak hafta sonu kısıtlamaları yasaklar başlayınca biz de pazarımızı açamıyorduk” dedi.
Başkan Reisoğlu, “Ancak hem esnafımızın hem de vatandaşlarımızın mağduriyetlerini gidermek için pazarımızı gün değiştirerek tekrar açmaya karar verdik. Kartepe Belediyesi’nden gerekli onayı aldık. 12 Nisan pazartesi günü aynı yerimizde 230 esnafımız tezgah açacak. Pandemi koşulları çerçevesinde tüm vatandaşlarımızı Ulus Pazarı’na bekliyoruz” diye konuştu.
Yeni pazar yeri inşaatı ile de bilgi veren Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Reisoğlu, “Buradaki pazarımız geçici olacak. Yeni yerimizi tamamlamak için de yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Orası bittiğinde daha modern ve iyi koşullarda Kartepe, Kocaeli ve çevre illerde yaşayan vatandaşlarımıza hizmet edeceğiz” açıklamasını yaptı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL