Yaşam

‘Kardan Anne ve Çocuk’ heykeli yaptı

Ünlü Ressam Ersoy Ayyıldız; Sapanca’daki iş yerinin damına yaptığı “Kardan Anne ve Çocuk heykeli” ile önemli mesajlar verdi. “Şiddet gören Kadın ve Çocuklara itaf” Yağan yoğun kar ile birlikte kendilerini..

‘Kardan Anne ve Çocuk’ heykeli yaptı

Ünlü Ressam Ersoy Ayyıldız; Sapanca’daki iş yerinin damına yaptığı “Kardan Anne ve Çocuk heykeli” ile önemli mesajlar verdi.

“Şiddet gören Kadın ve Çocuklara itaf”

Yağan yoğun kar ile birlikte kendilerini dışarı atarak, manzaranın tadını çıkaran vatandaşlar, yaptığı kardan adamlarla çocukluğunu yaşıyor. Sapanca’da yıllardık esnaflık yapan ve çizdiği resimlerle mesajlar veren Ersoy Ayyıldız; alışılmış dışında; “Kardan Anne ve Çocuk heykeli” yaptı. İşyerinin damına yaptığı farklı bir kardan heykeli, yoldan geçen vatandaşların dikkatini üzerine çekti. İlk defa kardan Anne ve Çocuk heykeli gören vatandaşlar; büyük ilgi gösterirken, fotoğraf çekmeyi ve çektirmeyi de ihmal etmedi. Türkiye’nin her yerinde kardan adam yapıldığını, kendisinin ise farklı bir şey yapmak amacıyla kardan kadın heykeli yapmaya karar verdiğini belirten Ressam Ersoy Ayyıldız; “Beni kardan kadın yani Kardan Anne ve çocuk yapmanın büyük bir nedeni var. Ne yazıkki son zamanlarda kadına ve çocuklara uygulanan şidddeti bir türlü hazmedemiyorum. Sessiz kalmak istemiyorum ancak bu hususta yapabileceğimde hiçbir şey yok. Bu sebepten dolayı ben bir sanatçı, bir ressam olarak kadına ve çocuklara, hatta hayvanlara şiddete hayır adı altında çeşitli sanatsal faaliyetlerde bulundum. Örneğin daha önce öldürülen ‘Barış gelini Pippa Baçça’ hatta ‘Özgecan’ın da resmini yapıp ailelerine hediye etmiştim; sırf bu şiddet olaylarını gündeme getirmek için. Bu seferki çalışmam ise ‘Kardan Anne ve Çocuk’ yapmak idi. Boyutları ortalama 2 metreyi bulan heykeli şiddet mağdurlu kadınlar ve çocuklara itaf ettim. Umarım bundan sonrakilerleyen zamanlarda kadınara ve çocuklara karşı suçlarda düşüş olur, bunun için dua ediyorum” diyerek, mesaj verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL