Güncel

KARAYAKA: “Engellilere sahip çıkmak, hepimizin ortak sorumluluğudur.

Sakarya Sanayicileri ve İşadamları Derneği (SASİAD) Başkanı Ümit Karayaka, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. SASİAD Başkanı Ümit Karayaka mesajında, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün toplumsal duyarlılığın..

KARAYAKA: “Engellilere sahip çıkmak, hepimizin ortak sorumluluğudur.

Sakarya Sanayicileri ve İşadamları Derneği (SASİAD) Başkanı Ümit Karayaka, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
SASİAD Başkanı Ümit Karayaka mesajında, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün toplumsal duyarlılığın artmasına, engelli kardeşlerimizin hayatlarını kolaylaştıracak yeni adımlar atılmasına vesile olmasını diliyor, bütün engellerin sevgi, saygı ve dayanışmayla aşılacağına inanıyoruz.‘’ ifadelerini kullandı.

Başkan Karayaka; Engellilik, sadece engellilerin ve ailelerinin içinde bulunduğu bir sağlık sorunu değil, sosyal boyutlarıyla hepimizi yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konudur. Bir insanın engelli olması; onun diğer insanlar gibi yaşaması, çalışması ve de başarılı olmasına bir engel teşkil etmemelidir. Elbette sıkıntı ve zorluklar olacaktır; ancak her şeye rağmen yaşama sevinci hiçbir şekilde kaybedilmemelidir.
Unutulmamalıdır ki her birey aynı zamanda bir engelli adayıdır. Engellilerimizin, engelsiz yaşayabilmeleri için toplumun bilinçlenmesi, toplum hayatına katılmalarını sağlayacak çözümlerin üretilmesi ve huzurlu bir yaşam ve çalışma ortamının oluşturulması temel hedeflerimiz olmalıdır. Engellilere sahip çıkmak, onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak ve yaşamlarını kolaylaştırıcı önemler almak hepimizin ortak sorumluluğudur. Her günümüzün 3 Aralık kadar duyarlı ve anlayışlı geçmesi dileği ile hepimizi hayata bağlayan sevgi ve yaşama sevincinin sonsuza kadar kalplerinizde bulunmasını diliyorum. Bütün engellilerimize yürekten sevgilerimi sunuyor, aileleri ile birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmelerini temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, Dünya Engelliler Günü’nü kutluyorum” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL