Ekonomi

KARAYAKA: “Ekonomik paket iş dünyasını motive edecektir”

SASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Karayaka, Ekonomik Reform Paketine yönelik yaptığı açıklamada, “Ekonomi reform paketinde fiyat istikrarının sağlanması istihdamın desteklenmesini olumlu buluyoruz” dedi Sakarya Sanayicileri ve İşadamları Derneği Başkanı SASİAD..

KARAYAKA: “Ekonomik paket iş dünyasını motive edecektir”

SASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Karayaka, Ekonomik Reform Paketine yönelik yaptığı açıklamada, “Ekonomi reform paketinde fiyat istikrarının sağlanması istihdamın desteklenmesini olumlu buluyoruz” dedi

Sakarya Sanayicileri ve İşadamları Derneği Başkanı SASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Karayaka Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Ekonomik Reform Paketine ilişkin bir açıklama yaptı. Karakaya yaptığı açıklamada, “Bugün Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan ekonomi reform paketinde fiyat istikrarının sağlanması istihdamın desteklenmesi özellikle bütçenin disipline edilmesi ve harcamaların kontrol altına alınmasına yönelik adımları olumlu buluyoruz.

VERGİ MÜAFİYETİ
İş dünyası olarak bizler de bu kararlar doğrultusunda üzerimize düşeni yapacağız. 850 bin küçük esnafın gelir vergisinden muaf tutulması kararı ise bizleri daha çok motive edecektir. Bununla birlikte enflasyonun tek haneli rakamlara inmesini destekliyoruz ki büyümemiz buna bağlı olacaktır yüksek faiz oranlarının da düşürülmesi gerektiğini düşünüyoruz.

İSTİKRAR VE GÜVEN VURGUSU
Ekonomi Reform Paketi yatırım üretim istihdam ve ihracat konuları temelinde bir büyüme ile ekonomiyi arzu eden hedeflere ulaştırmak için alınan tedbirler paketi olarak değerlendirilebilir. Bu aşamada özellikle istihdam açısından inşaat sektörü önemli bir rol oynayacaktır. İstikrar ve güven vurgusu yabancılarla birlikte reel sektörün yatırım şevkini artıracaktır” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL