Ekonomi

KARAYAKA: “Desteklerin devamı gelmeli”

Sakarya Sanayicileri ve İşadamları Derneği (SASİAD) Başkanı Ümit Karayaka, covit-19 salgını sona erene kadar bu tür yardımların kapsamının genişletilerek devam etmesini istedi. Başkan Karayaka; “Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından açıklanan KDV..

KARAYAKA: “Desteklerin devamı gelmeli”

Sakarya Sanayicileri ve İşadamları Derneği (SASİAD) Başkanı Ümit Karayaka, covit-19 salgını sona erene kadar bu tür yardımların kapsamının genişletilerek devam etmesini istedi.

Başkan Karayaka; “Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından açıklanan KDV indirimi, stopaj avantajı, esnafa kira ve hibe yardımı ile turizm yükümlülüklerinin ertelenmesi gibi destekleri içeren paket, iş dünyası temsilcilerince olumlu karşılandı. Ancak, işletmelerimizin ayakta kalabilmesi adına bu desteklerin genişletilmesini bekliyoruz” dedi.

Benzer bir uygulamanın KOBİ’lermiz için de yapılmalı
Destek ve hibeleri genel olarak olumlu bir adım olarak gördüklerine işaret eden Karayaka, “Desteklerin devamı gelmeli ve kapsamı genişletilmeli” dedi. Karayaka, piyasaların da canlandırılması gerekliğine dikkati çekerek, şöyle devam etti: “İşçinin, çiftçinin, memurun özellikle asgari ücretle çalışanların, emekli, dul ve yetimlerin alacağı zamlar da piyasalara olumlu yansıyor. Ticari faaliyetlerin sürdürülebilmesi ve istihdamın korunabilmesi için devlet desteği büyük değer taşıyor. Hükümetimiz bu konuda acil tedbirler almıştır. Bundan sonraki sürecin küçük ve orta ölçekli işletmeler için en az hasarlı geçmesini arzu ediyoruz

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL