Eğitim Ekonomi Güncel

KARAYAKA: ”Bir ülkenin geleceği, iyi eğitim veren öğretmenlerin elindedir”

Sakarya Sanayicileri ve İşadamları Derneği (SASİAD) Başkanı Ümit Karayaka, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. SASİAD Başkanı Ümit Karayaka, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Başöğretmen’ sıfatını aldığı..

KARAYAKA: ”Bir ülkenin geleceği, iyi eğitim veren öğretmenlerin elindedir”

Sakarya Sanayicileri ve İşadamları Derneği (SASİAD) Başkanı Ümit Karayaka, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

SASİAD Başkanı Ümit Karayaka, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Başöğretmen’ sıfatını aldığı 24 Kasım gününü her yıl ‘Öğretmenler Günü’ olarak kutlandığını belirtti. Dünyanın en kutsal mesleklerinden olan öğretmenliğin, geçmişte olduğu gibi bugün de bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve geleceğe aktarılması sürecinde önemli bir role sahip olduğunu aktaran Karayaka; ” Öğretmenlerimizin, geleceğimiz olan çocuklarımızı vatanına, milletine, devletine ve en nihayetinde tüm insanlığa faydalı bireyler olarak yetiştirmek amacıyla üstlendikleri sorumlulukları bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da en güzel şekilde yerine getireceklerine yürekten inanmaktayız.. Bir ülkenin geleceği, iyi eğitim veren öğretmenlerin elindedir” dedi. Bugün, Covid-19 pandemisi nedeniyle, birçok öğretmenin çok sevdikleri öğrencilerinden uzak bir yıl geçirdiğine değinen Başkan Karayaka; pandemi nedeniyle yaşadığımız olağanüstü şartların bir an önce son bularak, öğretmenlerimizin çok sevdiği öğrencilerine kavuşmalarını diliyor, başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.’’ ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL