Güncel Yaşam

Karakadılar Turizm ve Seyahat Acentesinden muhteşem Kapadokya Turu

Kültür ve Doğa Turizmi denildiğinde ilk akla gelen Karakadılar Turizm ve Seyahat Acentesi düzenledikleri turlar ve organizasyonlarını Kapadokya Turu ile sürdürdü. Doğaseverler Hafta sonunu Karakadılar Turizm ve Seyahat Acentesi tarafından..

Karakadılar Turizm ve Seyahat Acentesinden muhteşem Kapadokya Turu

Kültür ve Doğa Turizmi denildiğinde ilk akla gelen Karakadılar Turizm ve Seyahat Acentesi düzenledikleri turlar ve organizasyonlarını Kapadokya Turu ile sürdürdü.

Doğaseverler Hafta sonunu Karakadılar Turizm ve Seyahat Acentesi tarafından 1 Gece 2 gün süren Kapadokya Turu ile değerlendirdi. 1 Gece 2 Gün süren dopdolu Kültür ve Doğa Turizm’inin keyfini yaşadılar.

Karakadılar güvencesinde gerçekleşen Kapadokya Turunda Doğaseverler Melike Güçük rehberliğinde ilk gün sırası ile; Avanos, Ürgüp, Güvercinlik Vadisi, Göreme-ONXY Çanak Çömlek Atölyesi, Dervent Vadisi ve Paşabağ’ı gezdiler. Doğaseverler oldukça keyifli geçen gezinin ilk gününde gezdikleri tarihi turistik yerlerin fotoğraflar ve video çekerek mutlu ve eğlenceli anlarını sevdikleriyle paylaştılar.

Doğa severler Kapadokya’ya anlam katan muhteşem balon görsel şöleniyle devam eden gezinin ikinci gününde ilk olarak düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin aylarca yasayabileceği mühendislik harikası olan Kaymaklı yeraltı şehrindeki tüneller, kilise, yemekhane, kiler ve depo gibi yaşam birimlerini gezdiler. Melike Güçük’ün rehberliğinde gerçekleşen gezinin ikinci durağı ise Melendiz Çayının oluşturduğu bir Kanyon-vadi olan Ihlara Vadisi oldu. 14 km uzunluğunda 150 m. derinliğinde 300 m. genişliğinde ve 28 kıvrımdan oluşan bu doğa harikası vadide keşişlerin inzivaya çekildiği kiliselerden birkaç tanesi Ağaçaltı kilisesi, Yılanlı kilise ve Sümbüllü kiliseleri oldu. Dopdolu anı ve hatırlar biriktirildiği Kapadokya gezisi Tuz gölünde verilen fotoğraf molası ile sona erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL