Magazin Reportaj

Karadeniz Sanatçısı Şükrü Güler’den Sakarya’ya selam var

Karadenizli Ünlü Ses Sanatçısı Şükrü Güler, İstanbul Yalı Cafe & Resturant’taki sahnesi öncesi LC Haber Ajansı Başkanı Levent Candan ile yaptığı özel söyleşisinde özel açıklamalarda bulundu. Zeynebum, Adını demem eller..

Karadenizli Ünlü Ses Sanatçısı Şükrü Güler, İstanbul Yalı Cafe & Resturant’taki sahnesi öncesi LC Haber Ajansı Başkanı Levent Candan ile yaptığı özel söyleşisinde özel açıklamalarda bulundu.

Zeynebum, Adını demem eller duymasın, Bu sene yaylalara gibi şarkılarla ses getiren, Karadeniz müziğinin vazgeçilmezlerinden olan Şükrü Güler İstanbul’da ki dinleyenlerini Karadeniz şarkıları ve türküleri eşliğinde coşturdu.

O günlere geri dönmemek bizim elimizde

Gazeteci Levent Candan’a pandemi ile ilgili açıklamalarda bulunan Sanatçı Şükrü Güler pandemi dönemine bir daha geri dönmeme temennisinde olduğunu ve halkın üzerine düşen sorumluluğu yerine getirerek aşının yanı sıra temizlik, maske ve mesafe kurallarını da ihmal etmemeleri gerektiğini belirtti. Şükrü Güler konuşmasının devamında “Tüm dünyayı etkisi altına alan 18 aylık pandemi sürecinde herkes gibi bizler de çok zorlandık. 17 günlük bir hastane de yatma sürecim oldu. Allah’a şükür şuan iyiyim. Ülkece zor zamanlardan geçtik, inşallah bir daha o günlere geri dönmeyiz” dedi.

“Sahnelere hasret kaldık”

Pandeminin bitmesiyle yavaş yavaş sahnede yerini aldıklarını söyleyen Sanatçı Güler özellikle müzisyenler için çok zor bir süreç geçtiğini, maddi ve manevi olarak çok yıprandıklarını belitti. Pandemi döneminde ve sonrasında müzik mekanlarının kapalı kalmasına da sitem eden Güler; “Müziğin olmadığı bir dünya da yaşanılmaz. Hepimizin müzikle yaşadığı bir dünya temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

“Sakarya’nın yeri ben de ayrı”

Sakarya’da büyük bir hayran kitlesine sahip olan Ses Sanatçısı Şükrü Güler; “Sakarya benim için çok özel bir şehir. Sevenlerimiz sağ olsun bizi yalnız bırakmıyor. En yakın zamanda güzel bir etkinlikte buluşmayı umuyorum. Buradan da tüm Sakarya’lı hemşehrilerimize selam ve saygılarımı iletiyorum. Tüm Karadeniz sevdalılarına teşekkür ederim” dedi.

Fotoğraf & Kamera: Yusuf KARPUZ
Röportaj & Derleme: Berivan AKKUŞ

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL