TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 213.297
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.091
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 63
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.219
Yaşam

Kandıra Sardala Koyu yeniden temizlendi

Dünyanın en güzel koylarından biri olan ve eşsiz güzelliği ile saklı cennet olarak bilinen Sardala Koyu’nda plaj temizliği yapıldı. Avrupa Çevre Ajansı (AÇA), Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol..

Kandıra Sardala Koyu yeniden temizlendi

Dünyanın en güzel koylarından biri olan ve eşsiz güzelliği ile saklı cennet olarak bilinen Sardala Koyu’nda plaj temizliği yapıldı.


Avrupa Çevre Ajansı (AÇA), Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, Park Bahçeler Dairesi Başkanlığı, Türkiye Çevre Vakfı (TÜRÇEV) ve Kandıra Belediyesi tarafından üçüncüsü gerçekleştirilen temizlik farkındalığı etkinliğine Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan ile başkan Yardımcısı Mustafa Dursun, İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Özkan ve ilgili kurumların şube müdürleri ve öğrenciler katıldı.


ÜÇÜNCÜ KEZ TEMİZLENDİ
Avrupa Çevre Ajansı tarafından yürütülen ve deniz çöpü izleme ve deniz çöpü sorunuyla mücadele etmeyi amaçlayan farkındalık kapsamında; Kandıra Sardala Koyu’nda bulunan sahilde Mavi Bayrak Programı yürütücüsü Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) ile birlikte üçüncü kez plaj temizliği etkinliği yapılarak deniz çöpleri konusunda farkındalık oluşturulmaya çalışıldı.

ATIK TOPLAMA MERKEZİNE GÖNDERİLDİ
İlçenin tanıtımına katkı sağlaması da planlanan etknlikte, öğrenciler ve protokol üyeleri tarafından Sardala plajının 100 metrelik alanından toplanan sigara izmariti, cam ve pet şişeler, plastik bardak, poşet, kağıt ve karton parçaları, ahşap ve metal parçaları değerlendirilmek üzere atık toplama merkezinde gönderildi. Farkındalık etkinliğinin yaz ayları boyunca da sürdürülmesi planlanıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL