Kültür-Sanat

“KAN-TER”Seramik Sergisi Sanatseverler’in beğenisine sunuluyor

Sakarya Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi (STMF) Öğretim ÜyesiDoç. Buket Acartürk’ün “KAN-TER” adlıkişisel seramik sergisi, 3 Mart’ta açılıyor. Seramik sanatçısı Buket Acartürk’ün 8’inci kişisel sergisi olan KAN-TER, STMF Sanat..

“KAN-TER”Seramik Sergisi Sanatseverler’in beğenisine sunuluyor

Sakarya Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi (STMF) Öğretim ÜyesiDoç. Buket Acartürk’ün “KAN-TER” adlıkişisel seramik sergisi, 3 Mart’ta açılıyor.

Seramik sanatçısı Buket Acartürk’ün 8’inci kişisel sergisi olan KAN-TER, STMF Sanat Galerisinde 3-16 Mart tarihleri arasında izlenebilecek. Sergisinde eldiven formunu kullanan Acartürk, 166 adet porselen eldivenden oluşan enstalasyonda malzemenin zorluk ve olanaklarını kullanarak dönemin karakteristik yönlerine kavramsal boyutta atıflarda bulundu. Sergide yer alan eserlerde porselenin inceliği, şeffaflığı, ışık geçirgenliği, emek, çaba, yaşam ve ölüm diyalektiği içinde konumlanırken, her şeye rağmen çalışmanın, direngenliğin, yılmamanın göstergesi olarak da ince ve zarif porselenin dayanıklılığı ve kolay kolay kırılmama özelliğine vurgu yapıldı.

Acartürk, pandemi sürecinde bir dizi zorluk ve özverili bir çabayla şekillendirdiği KAN-TER sergisini yüzyılın en büyük mücadelesini veren sağlık çalışanlarına ithaf etti. Son 30 yıldır ağırlıklı olarak karınca figürü odaklı binlerce figürden oluşan enstalasyonlar ve sergiler gerçekleştiren Buket Acartürk, bir tanesi New York olmak üzere İstanbul ve İzmir, Kocaeli ve Sakarya’da 7tane kişisel sergi açtı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL