Güncel

“İzmit’i hep birlikte yöneteceğiz”

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet, İzmit meclisinde iki yıllık faaliyetlerini tek tek anlattı İzmit Belediyesi’nin Nisan ayı meclis toplantısının ikinci birleşimi belediye hizmet binası meclis salonunda İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan..

“İzmit’i hep birlikte yöneteceğiz”

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet, İzmit meclisinde iki yıllık faaliyetlerini tek tek anlattı

İzmit Belediyesi’nin Nisan ayı meclis toplantısının ikinci birleşimi belediye hizmet binası meclis salonunda İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet başkanlığında gerçekleştirildi. Birinci birleşimde görüşülen ilk 5 maddenin ardından ikinci birleşime 6. maddeden devam edildi.

BELEDİYELER BİRLİĞİNDEN GÖRÜŞ ALINACAK

  1. maddede yer alan İhtisas Komisyonları üyelerinin seçilmesinde yaşanan anlaşmazlık nedeniyle Türkiye Belediyeler Birliği’nde görüş alınması suretiyle bir sonraki mecliste görüşülmesi kararı alındı. Ayrıca Mevcut İhtisas Komisyon üyelerinin yeni üyeler seçilene kadar görevlerine devam etmesi kararı verildi.

GÜNDEM MADDELERİ GÖRÜŞÜLDÜ

Geri kalan maddelerin görüşülmesine devam ederken 7, 8, 9, 10, 11 ve 12. maddeler ilgili komisyonlara havale edildi. 13 ve 14. madde ise komisyonlarda oy birliği ile kabul edilirken 15. madde ilgili komisyonda oy çokluğu ile kabul edildi. 16, 17 ve 18 maddeler ise ilgili komisyon raporlarıyla oy birliği ile kabul edildi. Bir sonraki meclis tarihi 4 Mayıs saat 15.00 olarak belirlendi.

“İZMİT’İ HEP BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ”

Gündemin son maddesinde yer alan faaliyet raporunun görüşülmesinde konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemiz ve İzmit, 2020 yılında oldukça zor bir dönemden geçti ve 2021 yılında da maalesef bu zorluklar devam ediyor. Yola çıkarken ‘İzmit’i hep birlikte yöneteceğiz’ şiarından hareketle korona virüs pandemisi şartları altında da tek bir vatandaşımızın dahi bu felaketlerden etkilenmemesi için bütün çalışma arkadaşlarımızla ve bütün idareci arkadaşlarımızla adeta bir seferberlik başlattık” dedi.

“İNSANA DOKUNAN YÖNETİM”

Konuşmalarına devam eden Başkan Hürriyet, “Elbette dünyada ve ülkemizde korona virüs tüm hizmetlerin yeniden şekillenmesine, evrim geçirmesine neden oldu. Bu dönemde yaşanan salgın bizlere dayanışmanın, yardımlaşmanın, özverinin, fedakârlıkların önemini bir kez daha anlamamıza neden oldu. Ve yönetim anlayışımızın daha çok insana dokunan bir seviyeye yükselmesine de vesile oldu.

“İYİ, EŞİT VE ADİL HİZMET”

Bu dönemde de İzmit’i üreten kent haline getirme çalışmalarımıza tüm hızıyla devam ettik ve bundan sonraki çabalarımız bu yönde devam edecek. İzmit Belediyesi olarak; Misyonumuz; iyi, eşit ve adil hizmet almanın herkesin hakkı olduğunu düşünüyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışımız ile yaşamın her alanına dokunarak insanları gülümsetmek için çalışıyoruz. Vizyonumuz ise yaşamak için tercih edilen İzmit. Hizmetleri ile gülümseten belediye olarak 2020 çalışmalarımızda belirlemiştik.

“HALKIMIZDAN ALDIĞIMIZ GÜÇ”

Halkımızdan aldığımız gücümüzü, yine halka hizmete döndürmekte ne kadar başarılı olduğumuzu; hayata geçirdiğimiz ve geçirmeyi planladığımız projeleri 2020 yılı Faaliyet Raporu’nda en detaylı şekilde sizlere sunuyoruz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL