Sağlık

İzmit Belediyesi’nden “Bebek Taksi”

İzmit Belediyesi’nin Anne Taksi’si, İstanbul Avcılar Belediyesi’ne örnek oldu İzmit Belediyesi’nin, sosyal belediyecilik anlayışı ve toplum sağlığına yönelik çalışmalar kapsamında, sosyo-ekonomik durumu olmayan vatandaşlara yönelik başlattığı “Anne Taksi” projesi Avcılar..

İzmit Belediyesi’nden “Bebek Taksi”

İzmit Belediyesi’nin Anne Taksi’si, İstanbul Avcılar Belediyesi’ne örnek oldu
İzmit Belediyesi’nin, sosyal belediyecilik anlayışı ve toplum sağlığına yönelik çalışmalar kapsamında, sosyo-ekonomik durumu olmayan vatandaşlara yönelik başlattığı “Anne Taksi” projesi Avcılar Belediyesi’ne örnek oldu.
İzmit Belediyesi, sosyal belediyecilikte ilklere imza atarak diğer belediyelere örnek olmaya devam ediyor. İzmit ilçesinde ikamet eden ve sosyo-ekonomik açıdan desteğe ihtiyaç duyan annelerin, doğum sonrasındaki hastane çıkışlarında ücretsiz bir şekilde eve ulaştırılmalarını sağlayan Anne Taksi uygulamasını Avcılar Belediyesi örnek aldı.

İZMİT BELEDİYESİ’NDEN ESİNLENİLDİ
İstanbul Avcılar Belediyesi’nin, İzmit Belediyesi’nden ilham aldığı “Bebek Taksi” uygulamasıyla İzmit’te olduğu gibi Avcılar’da doğum yapan her anne hastaneden evine ücretsiz olarak rahatça ulaştırılacak. Daha önce, Fethiye Caddesi’nin yeniden düzenlemesi için İzmit Belediyesi tarafından halka sorularak oluşturulan yarışma da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Taksim Meydanı için gerçekleştirdiği yarışmaya örnek olmuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL