Güncel

İyi Partili Başkan KILIÇASLAN’nın 19 Mayıs mesajı

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. İnancın uyanışı Başkan Selçuk Kılıçaslan, mesajında şu ifadelere yer verdi: “19..

İyi Partili Başkan KILIÇASLAN’nın 19 Mayıs mesajı

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

İnancın uyanışı
Başkan Selçuk Kılıçaslan, mesajında şu ifadelere yer verdi: “19 Mayıs 1919 esarete karşı bağımsızlığın, teslimiyetçiliğe karşı dik duruşun, yılgınlığa karşı umut ve uyanışın miladı, Türk Milletinin geleceğine vurulmak istenen prangaları kırarak tarihi yeniden yazdığı destansı bir mücadelenin ilk adımıdır. 19 Mayıs 1919 Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak ülkemize ve bağımsızlığımıza göz diken hainlere karşı Milli Mücadelemizi fiilen başlattığı, milli iradenin, birlik ve beraberlik ruhunun, güçlü bir inancın uyanışı, aziz milletimizin yeniden diriliş günüdür’’ dedi.

“İşgalcileri İzmir’de denize döken iradenin eseridir” 
Kılıçaslan: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Samsun’dan başlattığı bu tarihi yürüyüş ile özgürlüğe ve bağımsızlığa aşık olan halkımız boyunduruk altında yaşamayacağını bütün dünyaya bir kez daha göstermiştir. Samsun’dan parlayan milli mukavemet iradesi, Amasya Genelgesi ile yol haritasını çizmiş, Sivas ve Erzurum kongreleri ile güçlenmiş, 23 Nisan 1920’de TBMM’nin açılmasıyla beraber hedefine ulaşmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti; top yekün milletçe zafere taşıdığımız milli mücadelemizin sonunda bitmemizi, tükenmemizi, vatansız kalmamızı isteyen işgalcileri İzmir’de denize döken iradenin eseridir’’ diye belirtti.

Gençlere emanet
Kılıçaslan: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk milli mücadele sonrası; özgürlüğümüzü, bağımsızlığımızı, egemenliğimizi ve Cumhuriyetimizi gençlerimize emanet etmiş, ‘Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz’ diyerek bu konuda gençlere olan güvenini ortaya koymuştur. 19 Mayıs 1919’un 101. yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Milli Mücadelemizin ölümsüz kahramanlarını ve aziz şehitlerimizi şükranla, minnetle ve rahmetle bir kez daha anıyor, gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı yürekten kutluyorum” diye ifade etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL