Siyaset

İYİ Parti İl ve İlçe; sorunları Mavi Durak’ta dinledi

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, İYİ Partı Serdivan İlçe Başkanı Ahmet Uçak, il ve ilçe yöneticileri ile birlikte Serdivan’ın kalbi olan hizmet sektörünün yoğun olduğu Kemalpaşa mahallesi Mavi..

İYİ Parti İl ve İlçe; sorunları Mavi Durak’ta dinledi

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, İYİ Partı Serdivan İlçe Başkanı Ahmet Uçak, il ve ilçe yöneticileri ile birlikte Serdivan’ın kalbi olan hizmet sektörünün yoğun olduğu Kemalpaşa mahallesi Mavi Durak bölgesinde esnafı ziyaret ettiler.

”Belirsizlik içindeler”
Pandemi döneminde esnafın bekledikleri desteği göremediklerini belirten İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan; “Esnafımız, özellikle de hizmet sektöründe faaliyet gösteren hemşehrilerimiz pandemi sürecin de maalesef bekledikleri desteği göremediklerini sürekli belirsizlik içerisinde olduklarını işlerinin her geçen gün daha da kötüye gittiğini belirttiler. Pandemi öncesi 15-20 kişiyle vatandaşa hizmet veren işletmelerin bu süre içinde 2 kişiye kadar düştüğünü üzülerek gözlemledik” diye ifade etti.

“Esnafın karşısındalar”
Kapalı alanlarda gerçekleştirilen kongrelerin, hınca hınç dolan tatil yerlerine girişlerin olduğunu ifade eden Kılıçaslan, hizmet sektörünün de bir an önce faaliyete geçmesi gerektiğini belirterek: “Süreci en başından beri kötü yöneten ve esnafımızı kendi kaderleriyle başbaşa bırakan yöneticiler bu süre içinde tabela vergilerini almayıp destek olmaktansa, tebligatlar yollayıp esnafımızın bu zor gününde karşısında olduğunu görüyoruz. Şehrimizi ve ülkemizi yönetenlere buradan bir kez daha belirtmek isteriz ki; Ay’a döndüğünüz yüzünüzü birazda yeryüzündeki esnafımıza ve zor durumda kalan vatandaşlarımıza dönmelidirler” dedi.

”Esnaf yalnızlığa terk edilmiş”
İYİ Partı Serdivan İlçe Başkanı Ahmet Uçak, esnafın yalnızlığa terk edilmiş durumda olduğunu ifade ederek; “Pandemi öncesinde baş gösteren ekonomik kriz pandemi şartlarıyla birlikte pik yapmıştır. Vatandaşımızın dertleri Ay’a kadar ulaşmaktadır. Görünen o ki pandemi sürecinde esnafımız yalnızlığına terk edilmiş durumdadır. Bu süreçte en çok etkilenen ise bacasız sanayimiz hizmet sektörü durma noktasına gelmiştir” diye belirtti.

”Esnafı dipsiz kuyudan çıkarmak gerekir”
Sakarya’nın göz bebeği hizmet sektörünün en yoğun olduğu Mavi durak’da bulunan işletmelerin kapılarına kilit vurduğunu belirten Uçak; “Mavi Durak adıyla bilinen bölgemiz bugün kapılarına kilit vurulmuş işletmelerle doldu. Hiç vakit kaybetmeden esnafımıza gereken desteği göstermek esnafımızı bu dipsiz kuyudan çıkarmak gerekmektedir” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL