Güncel

İYİ Parti Gençlik Kolları Atatürk Anıtına çelenk bıraktı

İYİ Parti Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Yunus Aydemir ve beraberindeki İl ve İlçe Yönetim Kurulu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Demokrasi Meydanında düzenlenen törene katıldı…

İYİ Parti Gençlik Kolları Atatürk Anıtına çelenk bıraktı

İYİ Parti Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Yunus Aydemir ve beraberindeki İl ve İlçe Yönetim Kurulu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Demokrasi Meydanında düzenlenen törene katıldı.

Önemli dönem noktası

Aydemir’in, Atatürk Anıtına çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ardından İstiklal Marşı okundu. Törenin ardından açıklama yapan İYİ Parti Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Yunus Aydemir: ‘’ Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Samsun’da başlayan Milli Mücadele hareketi başarıya ulaşmış ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin temelleri atılmıştır. Bu mücadele sonunda Türk Milleti’nin, ‘bağımsız ve hür yaşama’ hedefi bir kez daha gerçekleşmiş oldu. 19 Mayıs Türk tarihinin önemli bir dönüm noktasıdır ve biz gençler olarak bu tarihi çok daha iyi anlamalı ve idrak etmeliyiz “ dedi.

Bağımsızlık elde edildi

Aydemir: ‘’19 Mayıs 1919 günü tarihimizde çok müstesna bir yere sahiptir. Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına inanan bir avuç inanmış insanın başlattığı bu kutlu yürüyüş neticesinde, büyük fedakârlıklar gösteren aziz Türk milleti, esareti reddedip bağımsızlığını elde etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına giden yolun başlangıcı olan işte bu tarih, aynı zamanda geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz için de bayram olarak kutlanmaktadır. Bu düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere ülkenin bağımsızlığı uğruna canını malını ve her şeyini feda etmiş tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yâd ediyor, gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın yürekten kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum” Diye ifade etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL