Siyaset

İYİ PARTİ: “Başarımızın sırrı çok çalışmak!..”

İYİ Parti Sakarya Kadın Politikaları Başkanı Arzu Göksun Akçalışkan: “Teşkilat olarak kadınlarımızın sorunlarını birebir takip ediyor ve çözüm üretiyoruz” dedi. Türkiye’de il genelinde siyasi partilere üye katılımında 3. sıraya yükseldiklerini..

İYİ PARTİ: “Başarımızın sırrı çok çalışmak!..”

İYİ Parti Sakarya Kadın Politikaları Başkanı Arzu Göksun Akçalışkan: “Teşkilat olarak kadınlarımızın sorunlarını birebir takip ediyor ve çözüm üretiyoruz” dedi.

Türkiye’de il genelinde siyasi partilere üye katılımında 3. sıraya yükseldiklerini belirten Başkan Akçalışkan; bunun bir sır olmadığını, parti teşkilatı olarak geceli gündüzlü fedakâr bir şekilde çalışma yürüttüklerini kaydederek şunları söyledi: “Kadınlar konusunda politika üreterek, kadın cinayetleri ve kadına yönelik şiddet konularında teşkilatlarımızı haftalık toplantılarımızda bilgilendirip, sahada öncü olmalarını sağladık. Toplantılarımızda kadının toplum hayatında güçlendirilmesi noktasında il olarak, ilçe teşkilatlarına yön verdik. Disiplinli, özverili, birlik halinde, konumuzun sadece kadın olduğunu ve kadınların her daim yanlarında olacağımızı seçmenimize gösterdik. Bu başarıda pay sahibi olan teşkilatımızın tüm mensuplarına bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.”

“Kadın başlıbaşına bir değerdir”

Çalışma yaşamlarına dair koşulların kadınların üretkenliği ve toplumsal saygınlığı açısından çok önemli olduğuna vurgu yapan Arzu Göksün Akçalışkan, kadınların kendine olan özgüveni pekiştirmesi ve ekonomik özgürlüğünün sağlanması bakımından konunun sadece kadın bazlı algılanmaması gerektiğinin altını çizerek; “Kadının çalışma özgürlüğüne sadece geçim sıkıntısı yönünden bakmak, toplumu geçim sıkıntısı çekmeyen ailelerde kadının çalışmayabileceği gibi bir yanılgıya sürükleyebiliyor. Kadının çalışması sadece para kazanma amaçlı değil, bireysel gelişimini sürdürebilmesi için de önemli bir etken. Gelir getiren bir işte çalışan ve çalışmayan kadınlarda duygusal öz-farkındalık düzeylerini inceleyen bir araştırmada 19-73 yaş aralığındaki kadınlar incelenmiş. İki grubun puanları karşılaştırıldığında, gelir getiren bir işte çalışan kadınların duygusal öz-farkındalık düzeylerinin çalışmayan kadınlara oranla daha yüksek olduğu görülmüş. Kadın, eve dair konuların dışında yaşama katılmadığında, 7 gün 24 saate yayılan emeğinden gelir elde etmediği müddetçe, fark etmeden de olsa ruhsal açıdan zayıflıyor, kendisini tanıma ve duygusal olarak düzenleme yeteneklerini yavaş yavaş unutabiliyor” dedi.

“Üye sayımız tamamen organiktir”

İYİ Parti kadın üye sayısının 05.01.2021 tarihi baz alındığında 2.337 olduğuna dikkati çeken Arzu Göksun Akçalışkan, bunun bir tesadüf olmadığını, disiplinli, özverili bir şekilde çalışma yürüttüklerini ve kadınların her daim yanlarında olacaklarını ifade ederek şöyle konuştu: “Bu başarı tüm İYİ Parti İl ve ilçe başkanları, Yönetimi ve üyelerinin başarısıdır. Üye sayılarımız tamamen organiktir. Diğer partilerin yaptığı gibi insanları bilgisi dışında üye kayıt çalışması yapmadığımız için, bu sayılar bizim için çok kıymetlidir. Bu başarıya ulaşmamız da özverili çalışmalarından dolayı İlçe Kadın Politikaları Başkanlarımıza teşekkür ederiz. Başarımız katlanarak devam edecektir” dedi.

Özel Haber : Engin KUVEL

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL