SonDakika

İsraf da son durum!..

Kısıtlama olunca; Resturantlar kapalı olunca yumurtalar da çöpe gitti Son günlerde halk bir tarafta COVID-19  ile uğraşırken bir diğer taraftan da çöplüklerde son zamanlarda gözümüze çarpan son kullanımı geçmiş olan..

İsraf da son durum!..

Kısıtlama olunca; Resturantlar kapalı olunca yumurtalar da çöpe gitti

Son günlerde halk bir tarafta COVID-19  ile uğraşırken bir diğer taraftan da çöplüklerde son zamanlarda gözümüze çarpan son kullanımı geçmiş olan ürünler çarpıyor.

Gerek üretim, depolama, gerekse restoranlardan otellere, marketlerden evlere kadar hayatımızın her alanında israfla karşı karşıya sıklıkla kalıyoruz. Gıdaların nasıl taşınacağına, saklanmasına, pişirilmesine ve tüketilmesine uygun planlar hazırlanmadığı için milyonlarca gıda özellikle bu kötü dönemde hızla çöpe gitmektedir. Bil hassa alışveriş marketlerin çöp konteynırlarda gördüğümüz bu israf dolu kareleri gördükçe cız ediyor insanın içi. Oysa etrafımızda o kadar çok yardıma muhtaç İnsanlar var ki anlatmakla bitmez. Bu durumla karşı karşıya kalan vatandaşların bu israf olaylarla ilgili bir çözüme tez zamanda ulaşmasını istiyor.

Ersoy AYYILDIZ / LC Ajansı Ajansı – SAPANCA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL