Siyaset

İsmail ERGÜL: “Yoksulluğa Devam”

Demokrat Parti (DP) Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül Asgari Ücret ile ilgili açıklamalarda bulundu. Asgari ücrete yapılan yüzde 21.56 oranında zam ile 2 bin 825 TL’ya yükseltilmesinin kabul edilemez bir..

İsmail ERGÜL: “Yoksulluğa Devam”

Demokrat Parti (DP) Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül Asgari Ücret ile ilgili açıklamalarda bulundu. Asgari ücrete yapılan yüzde 21.56 oranında zam ile 2 bin 825 TL’ya yükseltilmesinin kabul edilemez bir rakam olduğunu belirten Ergül, işçilerin sefalete mahkum bırakıldığını kaydetti.

Ülke gerçeklerinden uzaklar
Başkan Ergül yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Net asgari ücret, yüzde 21.56 oranında yani 500 TL’lik artışla 2 bin 825 TL olması çalışanı açısından kabul edilemez bir rakamdır. AKP iktidarı, milyonlarca çalışanımızı ve emekçiyi yine açlığa ve yoksulluğa mahkum etmiştir. İnsanlarla yine dalga geçmeye devam ediyorlar. 5 maaş alıp kendi kafalarına göre kendi maaşlarına zam yapanlar sıra asgari ücrete gelince çalışan insanımızı yok sayıyorlar. 2013 yılında 12-13 adet çeyrek altın alınırken, bugün 4 tane çeyrek altın alınıyor. İşçiler bir kez daha sefalete mahkum edilmiştir. Bu mu adaletiniz? Bu mu bu ülkenin tüm değerlerini üreten işçiye emekçiye reva gördüğünüz asgari ücret? Bu asla kabul edilemez. AKP İl Başkanı Yunus Tever’in yapmış olduğu açıklamasında bu rakamın tatmin edici olduğunu arz etmiştir. Şimdi kendisine soruyorum. Bu parayla kendisi geçinebilir mi? Kusura bakmasınlar ama ‘500 TL zam yaptık’ diye kimse övünmesin. Önce ülkenin gerçeklerini görsünler.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL