Genel

“İŞKUR ve SGK hizmetleri işverenlere artık daha yakın”

Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünden bildirildiğine göre; Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO), istihdam olanaklarından üyelerini daha fazla yararlandırmak ve onlara rehberlik hizmet sunulmasını sağlamak amacıyla İŞKUR ve..

“İŞKUR ve SGK hizmetleri işverenlere artık daha yakın”

Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünden bildirildiğine göre;

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO), istihdam olanaklarından üyelerini daha fazla yararlandırmak ve onlara rehberlik hizmet sunulmasını sağlamak amacıyla İŞKUR ve SGK ’ya hizmet binası içerisinde yer tahsisinde bulundu. İŞKUR ve SGK Hizmet Noktası kurulmasına ilişkin protokolün imzalanması ve açılış programına, Sakarya’da İş Dünyası Platformu Toplantıları ile işveren ziyaretlerine katılmak için bulunan İŞKUR Genel Müdürü Bekir Aktürk de katıldı. Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akgün Altuğ, İŞKUR ve SGK hizmetlerinin işverenlere artık daha yakın olduğu değerlendirmesinde bulundu. Yapılan ortak açıklamada da, İŞKUR ve SGK Hizmet Noktasının sunacağı hizmetler ile işverenlerin üretim, istihdam ve rekabet güçlerinin artırılmasının hedeflendiği belirtildi.

İşverenlere yerinden hizmet sunumu sağlanacaktır

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, düzenlenen imza töreninde “Ek hizmet binamızda oluşturulan İŞKUR ve SGK Hizmet Noktası, işverenlerimize yerinden hizmet sunumu sağlayacaktır. İstihdam desteklerinin çeşitliliği, kanun ve mevzuattaki düzenlemelerin genişliği, işverenlerin sürekli bilgilendirilmelerini ve rehberlik yapılmasını gerekli kılmaktadır. Özellikle yeni yatırımcılarımızı Odamızda destek ve teşvikler noktasında bilgilendirip, işgücü ihtiyaçlarını hizmet noktamız aracılığıyla gidermek istiyoruz.  İŞKUR ve SGK Hizmetleri işverenlere artık daha yakın olacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

Ayrıca, SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Altuğ, Sakarya Oto Galericiler Sitesinin de SATSO binasının karşısına kurulacağını ve 1. OSB genişleme alanında yeni yatırımlarında devam ettiğini hatırlattı. Aynı alanda yoğun bir işveren grubunun faaliyet göstereceğini, bu bakımdan işverenlerin istihdam desteklerinden daha fazla bilgilendirilmeleri ile Kanun ve mevzuat düzenlemeleri hakkında işverenlere rehberlik yapılmasının önemine vurgu yaptı.

Hizmet Noktamız ile işverenlerimizin yanındayız…

İŞKUR Genel Müdürü Bekir Aktürk, Hizmet Noktası aracılığı ile işverenlere hizmet sunumu açısından daha yakın olacaklarını, işverenlerin işgücü taleplerinin alınmasında, işçi ihtiyaçlarının karşılanmasında, istihdam sürecinde yararlanılabilecek teşvik ve destekler konusunda yapılacak bilgilendirmelerde işverenlerin yanında olacaklarını vurguladı.

Diğer taraftan, Genel Müdür Bekir Aktürk, İŞKUR hizmetlerine yer tahsisi ve istihdama destekleri dolayısıyla SATSO Yönetimine ve Kurul Başkanı Altuğ’a teşekkürlerini iletti.

Sigorta Mevzuatı Konusunda Rehberlik ve Prim Teşvikleri ile İşverenlerimizin Yanındayız

SGK Sakarya Sosyal Güvenlik İl Müdürü Erhan Çavuş, SATSO nun içinde yatırımcının yanında kurulan Hizmet Noktası ile Sigorta mevzuatı konusunda işverenlere rehberlik yapmanın yanında, sigorta prim teşvikleri ile istihdamı uzun süreli koruma ve artırma hususunda daha fazla destek olacaklarını ifade etti.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleştirilen imza töreninde, Yönetim Kurulu Başkanı Altuğ, İŞKUR Genel Müdürü Bekir Aktürk, Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Tekin Kaya ve SGK Sakarya Sosyal Güvenlik İl Müdürü Erhan Çavuş Hizmet Noktası oluşturulmasına ilişkin protokolleri imzalayarak, İŞKUR ve SGK Hizmet Noktalarının açılışını gerçekleştirdiler” denildi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL