Genel

İŞKUR İl Müdürleri Marmara Bölgesi Koordinasyon Toplantısı Sakarya’da düzenlendi

İŞKUR İl Müdürleri Marmara Bölgesi Koordinasyon Toplantısı Sakarya’da düzenlendi

İŞKUR İl Müdürleri Marmara Bölgesi Koordinasyon Toplantısı 6 Ağustos 2021 tarihinde Sakarya’da Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü Bekir Aktürk başkanlığında Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova İl Müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda, İl Müdürlüklerinin yılın ilk yedi ayında gerçekleştirdikleri faaliyetler ve yılın geri kalanında yürütülmesi planlanan çalışmalar değerlendirildi.

Hızla değişen teknolojik şartların bazı mesleklerin yok olmasına, bazılarının ise yeni nitelik ve beceri ihtiyacı ile birlikte doğmasına sebebiyet verdiğinin vurgulandığı Toplantıda, iş arayanların iş ve meslek danışmanlığı hizmetleri ile doğru kanallara yönlendirilmesinin önemi ve ortaya çıkan beceri ve deneyim açığının mesleki eğitim programı ve işbaşı eğitim programı gibi aktif işgücü politikalarıyla aşılması gerekliliği görüşüldü.


İş arayanlara ve işverenlere yönelik hizmet sunumunda mevcut araçların etkin ve verimli bir şekilde kullanılması gerekliliğini ifade eden Bekir Aktürk, “Mevcut uygulamalara yönelik sahadan gelen görüş ve önerilere önem veriyoruz. Hizmetlerimiz nasıl işliyor, nasıl daha iyi olur konusunu sürekli izlemenizi ve fikir geliştirmenizi bekliyoruz. Sizlerle 7/24 irtibat halinde olmalıyız. Gelişmeler karşısında bizlere ulaşmak konusunda asla tereddüt yaşamayın.“ ifadelerini kullandı.

İŞKUR Genel Müdürü Bekir Aktürk Toplantı sonunda yaptığı değerlendirmede; İŞKUR’un işgücü piyasasının en önemli aktörü olduğuna değinerek, “İş arayanlarımıza ve işverenlerimize sunduğumuz çok önemli hizmetlerimiz bulunuyor. Kurs ve programlarımızla işgücümüzü nitelik ve beceri ile donatarak vatandaşlarımızın istihdam edilebilirliklerini artırdığımız gibi sunduğumuz desteklerle işverenlerimize güç veriyoruz.” şeklinde konuştu.
Ayrıca İl Müdürlerinden faaliyet gösterdikleri illere özgü gelişmeleri göz önünde bulundurarak İŞKUR olarak ne yaparsak ülkemize fayda sağlarız yaklaşımıyla sürekli olarak fikir geliştirmelerini beklediğini belirten Aktürk, işverenlerle ve yereldeki paydaşlarla sürekli iletişim halinde olmalarını istedi. Toplantı Bekir Aktürk’ün İl Müdürlerine ve İl Müdürlüğü personeline özverili çalışmaları nedeniyle teşekkürlerini iletmesiyle ve başarı dilekleriyle tamamlandı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL