Güncel

“İnsanlık dışı saldırıya gerekli cevap verilmeli”

MTTB Sakarya İl Başkanlığı, Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’ya ve Gazze’ye yönelik İsrail güçlerinin hain saldırısı sebebiyle basın açıklaması yayımladı. Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Sakarya İl Başkanlığı, Müslümanların ilk..

“İnsanlık dışı saldırıya gerekli cevap verilmeli”

MTTB Sakarya İl Başkanlığı, Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’ya ve Gazze’ye yönelik İsrail güçlerinin hain saldırısı sebebiyle basın açıklaması yayımladı.

Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Sakarya İl Başkanlığı, Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’ya ve Gazze’ye yönelik İsrail güçlerinin hain saldırısı sebebiyle basın açıklaması yayımladı. Yayımlanan açıklamada, “Bismillahirrahmanirrahim. İslam coğrafyamızın mukaddes toprağı, Müslümanların ilk kıblesi, Mescid-i Aksa’ya ve Gazze’ye yönelik İsrail güçleri tarafından hain saldırılar gerçekleştirilmektedir. Saldırılar neticesinde yüzlerce kişi yaralanmış, birçok aile evlerinden çıkmaya zorlanmıştır. Bu saldırılar çocuk, yaşlı, kadın ayrımı yapılmaksızın, mahremiyet ve hürriyet kavramlarına saygı gösterilmeksizin, işgalci bir şekilde ve teröristçe gerçekleştirilmektedir. Yapılan bu saldırılar yalnız Müslümanları değil, tüm dünyayı derinden üzmüştür” denildi.

GEREKLİ CEVAP VERİLMELİ!

Barış gücü oluşturularak işgalci güçlere gerekli dersin verilmesini belirten açıklamada, “İşgalci İsrail güçlerinin bu saldırıları insanlık ve savaş suçu teşkil etmektedir. Gerçekleştirilen bu zulme rağmen Filistinli kardeşlerimiz hem canlarıyla hem de mallarıyla mücadele etmeye devam etmektedir. İsraillin bu insanlık suçu fiillerine, diğer ülkeler tarafından göz yumulması ve müdahale edilmemesi kabul edilemez. Devletimiz ve milletimiz, Filistinli kardeşlerimizin selameti ve Kudüs’ün özgürlüğü için her fırsatta seslerini haykırmakta, Dünya’nın görmekten kaçındığı gerçekleri ulusal ve uluslararası mecrada dile getirmektedir. Milli Türk Talebe Birliği geçmişten bu yana Kudüs ve Mescid-i Aksa meselesini dert edinmiş, çeşitli yollarla buradaki haksızlıkları ve zulmü gözler önüne sermiş ve bölgedeki gelişmeleri her zaman yakından takip etmiştir. Gelinen bu noktada Kudüs’te yaşanan bu zulmün, uluslararası alanda etkili adımlar atılmadıkça sona ermeyeceğinin farkındayız. Bu sebeple Milli Türk Talebe Birliği olarak çağrımız; Devletimiz öncülüğünde uluslararası bir barış gücünün oluşturulması ve bu barış gücü aracılığıyla yaşanan bu insanlık dışı saldırılara karşı gerekli cevabın verilmesi gerektiğidir” ifadeleri kullanıldı.

YIKILSIN İSRAİL…

Necip Fazıl Kısakürek’in sözünün hatırlatıldığı açıklamanın sonunda ise, “Kudüs üç dinin mukaddes beldesidir. Kudüs Müslümanlar için bir istikbal mücadelesidir. Kudüs’teki zulüm son bulmadıkça bizlere rahat yoktur ve olmayacaktır. Terörist israil, Müslüman kardeşlerimizin ve Mescid-i Aksa’nın üzerinden kanlı ellerini çekmedikçe, bizler susmayacağız ve bu zulme sessiz kalıp, müsamaha gösterenlerin de her zaman karşısında olacağız. Üstad Necip Fazıl’ın da dediği gibi; “Yıkılasın İsrail, enkazını göreyim! Sana ülke diyenin, yüzüne tüküreyim!” şeklinde ifadeler kullanıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL