Güncel

İN: “Türkçülük şerefli bir bayraktır”

3 Mayıs Türkçülük Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Fırtına Emlak Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan İn; Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türkçülük öyle şerefli bir bayraktır ki bu bayrağı..

İN: “Türkçülük şerefli bir bayraktır”

3 Mayıs Türkçülük Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Fırtına Emlak Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan İn; Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türkçülük öyle şerefli bir bayraktır ki bu bayrağı vatanın her köşesinde durmadan dalgalandırmak her Türk’ün ilk ve milli vazifesidir” sözü ile günü kutladı.

Türkçülük Günü’nün Irkçılık-Turancılık davasının gerekçelerinden biri olarak gösterilen Hüseyin Nihal Atsız ve Sabahattin Ali davasının 3 Mayıs 1944 tarihli duruşmasından sonra yaşanan ‘Ankara Nümayişi”ni anmak amacıyla, ilk defa 3 Mayıs 1945 tarihinde Tophane Askerî hapishanesinde Nihal Atsız, Zeki Velidi Togan, Nejdet Sançar ve Reha Oğuz Türkkan başta olmak üzere 10 mahkûm tarafından kutladığını daha sonraki senelerde de devam eden toplantılar Türkçülük Günü adını aldığını hatırlatan İşadamı Gökhan İn; “Türklük bedenimiz, İslamiyet ruhumuzdur. Ruhsuz beden ceset olur. Taş kırılır, tunç erir ama Türklük ebedidir. Her Türkçü, bulunduğu yerin görevini inançla yaparsa, Türkçülük ülküsü sağlamlaşır. Türklük güçlenir. Türk Devleti’nin yenilmez, zinde hayat gücü ve Türk Milleti’nin teminatı ve istikbali gençliktir. Her Türkçü, bulunduğu yerin görevini inançla yaparsa, Türkçülük ülküsü sağlamlaşır. Türklük güçlenir. 3 Mayıs büyük milletimizin ebediyete kadar yaşayacağına inanan Türk milliyetçilerinin yeniden doğuşudur. 3 Mayıs Türk milliyetçilerinin ,Türk milletinin varlık davasında çektikleri ıstırabın, elemin, gözyaşının ifadesidir. Hepimiz birer Türk Bayrağı’yız. Bayrağı lekelemeyelim, kirletmeyelim ve yere düşürmeyelim. Büyük Milletimizin ebediyete kadar yaşayacağına inanan Türk Milliyetçilerinin doğum günü olan 3 Mayıs Türk Milliyetçilerinin Bayraklaşan hareketidir. Türklük bedenimiz, İslamiyet ruhumuzdur. Ruhsuz beden ceset olur. Emirlere mutlak itaat lazımdır. Laubali, gevşek, disiplinsiz, metotsuz, kimselerle davamız yürümez. Her şey de örnek olmak lazımdır. Başarı için muntazam planlı çalışma yapmak lazımdır. Son nefesimizi verinceye kadar çalışacağız. Cesaretlilik, yüreklilik, atılganlık olmayan hiçbir dava başarıya ulaşmaz. Alınan görevleri yapmak ve yapıldığını takip etmek lazımdır. Millet hayatında başarı devamlılığa bağlıdır. Kendimizi hiç bir zaman küçük görmeyelim. Bizler büyük kuvvetiz. Vazifemizi hiçbir zaman unutmayalım. Kuvvet birliktir. Davamızın geleceği birliktedir. Birlik, beraberlik içinde olmaktır. Bu vesile ile 3 Mayıs Türkçülük günümüz kutlu olsun” diyerek önemli mesajlar verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL