Magazin

İlkleri gerçekleştiren sanatçı Barışcan Sapancı; müzik dünyasında cesur adımlarla ilerliyor

Diyarbakır’lı sanatçı Barışcan Sapancı; bir yapımcısı ve Pr şirketi ve menajeri olmadan tek başına kendi olanaklarıyla albümlerini yayınlıyor, klip ve şarkılarını kendi Youtube kanalında yayımlayarak, meslektaşlarından farklı yollarda müzik dünyasında..

İlkleri gerçekleştiren sanatçı Barışcan Sapancı; müzik dünyasında cesur adımlarla ilerliyor

Diyarbakır’lı sanatçı Barışcan Sapancı; bir yapımcısı ve Pr şirketi ve menajeri olmadan tek başına kendi olanaklarıyla albümlerini yayınlıyor, klip ve şarkılarını kendi Youtube kanalında yayımlayarak, meslektaşlarından farklı yollarda müzik dünyasında var olmaya çalışıyor.

Cinan Müzik, Ütopya Müzik, Pr şirketi, Türküola Müzik, Tekno Dance, Klasikmüzik Tadında, Diyarbakır’da yaşayan bir müzisyen ve öğretmen Barışcan Sapancı; şarkılarının söz ve müziklerini kendisi yapıyor. 500’ e yakın eseri bulunuyor. 90’lı yıllarda “Eli işte gözü oynaşta” adlı bir kaset formatında bir çalışma yapmış fakat tanıtım yetersizliğinden dolayı bu çalışmayı geniş kitlelere ulaştıramadı. Sonraki yıllarda Türküola Müzik etiketiyle yapımcı Neşe Demirkat prodüktörlüğünde ‘Şirinim’ isimli tekli çalışmasını video klibi ile birlikte yayımladı.

Tekno Dance

Cinan Müzik-Müzikalite etiketiyle yayınladığı “Acıklı Şarkılar” albümü ve Ütopya Müzik etiketiyle yayınladığı ‘Tekno Dance’ albümlerinden sonra, yapımcıların dijital yayın politikalarını kendisine uygun bulmayarak, bağımsız bir sanatçı olarak devam etme kararı alan Barışcan Sapancı, albümlerini peş peşe dijital platformlarda kendi imkânlarıyla yayınlamaya başlayarak Müzik dünyasında farklı bir yol çizdi.

Menajer olmamasına rağmen

Sözleri ve müziği kendisine ait olan şarkılardan oluşan piyano eşliğinde akustik olarak söylediği ‘Klasikmüzik Tadında’ ,  eğlenceli pop şarkılardan oluşan ‘Hüzünlü Neşeler’ ve ilahi ezgiler kullanarak söylediği slow şarkılardan oluşan ‘İlahi Ben ’ albümlerini kendi imkanlarıyla yayınladı ve bir pr şirketi ve menajer olmamasına rağmen, tanıtımlarını yapmaya çalışmaktadır.

Bizim Çocuklar ve Barışcan

Barışcan Sapancı ayrıca ‘Bizim Çocuklar ve Barışcan’ adlı bir TV çocuk programını 20 sezon (20 Yıl ) canlı yayınla yaparak ulaşılmaz bir rekoru kırdı. Barışcan Mini Animasyon isimli gösterileriyle de tüm Dünyaca bilenen mini animasyon şarkıları,  Türkçe sözlerle söyleyerek,  hem çocukların hem de ailelerinin ilgisini çekti.

İlginç Video Klipleri

Barışcan Sapancı yıllar önce televizyon ekranlarında ünlü sanatçılarla yaptığı söyleşilerden oluşan ‘Barışcan’la İşte Hayat’ adlı programını ise günümüzde Instagram’dan canlı yayınla her hafta farklı konu ve konuklarıyla devam ettiriyor. Çeşitli organizasyon ve etkinliklerde sunuculuk da yapan sanatçı, ilginç video kliplerini ve şarkılarını milyon takipçisi olan müzik platformları yerine, sadece kendi YouTube kanalında yayımlayarak, farklı ve cesur adımlarla müzik dünyasında ilerlemeye çalışıyor.

Barışcan Sapancı İletişim

Tel                  0 505575 340

Web                 www.bariscan.net

Facebook        https://www.facebook.com/BariscanSapanci

İnstagram       https://www.instagram.com/bariscansapanci

Twitter:           https://twitter.com/bariscansapanci

Spotify             https://open.spotify.com/artist/569fYaF0SS3iEKfTkyHqhL

Apple               https://music.apple.com/tr/artist/bar%C4%B1%C5%9Fcan/1162220117

Youtube           https://www.youtube.com/bariscan

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL