SAÜ

İlk ders SGB Başkanı Müjdat Çetin’den

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İletişim Fakültesi öğrencilerine yönelik bilgi-birikim-tecrübe paylaşımı kapsamında gazetecilik mesleğinin duayenlerini derslerinde ağırlamaya başladı.  SAÜ İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde öğrencilere bu konudaki ilk dersi başta yerel gazete ve..

İlk ders SGB Başkanı Müjdat Çetin’den

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İletişim Fakültesi öğrencilerine yönelik bilgi-birikim-tecrübe paylaşımı kapsamında gazetecilik mesleğinin duayenlerini derslerinde ağırlamaya başladı. 

SAÜ İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde öğrencilere bu konudaki ilk dersi başta yerel gazete ve TV’ler olmak üzere uzun yıllar ulusal basında da gerek gazete, gerek TV ve ajanslarda görev yapmış duayen gazetecilerden Sakarya Gazeteciler Birliği (SGB) Başkanı Müjdat Çetin verdi.  

 SAÜ Öğretim Görevlisi Gürkan Kılıç’ın ‘Yerel Gazetecilik’ dersine katılan Çetin, bilgi, birikim ve tecrübelerini İletişim Fakültesi öğrencilerine aktardı. Sakarya’daki yerel gazete, radyo, televizyon ve internet medyasına yönelik bilgiler veren Çetin, yerel gazeteciliğin önemli olduğunu ve yerel gazetecilerin şehirlerinin her yönüyle gelişmesine katkı sağlayarak çok önemli bir görev de üstlendiğini ifade etti. 

 Öğrencilerden gazetecilik ve haberciliğin yanı sıra mesleki olarak gelen her soruyu içtenlikle cevaplayan Çetin, tüm öğrencilere başarılar dilerken, kendisini dersine konuk eden Gürkan Kılıç ile birlikte bu imkanı sağlayan İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Adıgüzel’e de teşekkür etti.  

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL