Eğitim Güncel

İl MEM’den Değerlendirme Toplantısı

İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş başkanlığında Akyazı ilçesinde bir araya gelen ilçe millî eğitim müdürleri ve İl Millî Eğitim yöneticileri, geçen yılın değerlendirmesini yaparken yeni eğitim-öğretim yılı hazırlıklarıyla ilgili..

İl MEM’den Değerlendirme Toplantısı

İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş başkanlığında Akyazı ilçesinde bir araya gelen ilçe millî eğitim müdürleri ve İl Millî Eğitim yöneticileri, geçen yılın değerlendirmesini yaparken yeni eğitim-öğretim yılı hazırlıklarıyla ilgili istişarede bulundular.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, bu toplantı öncesinde Ar-Ge, Ölçme Değerlendirme Merkezi, Veri Bilimi ve Öğrenme Analitiği, Rehberlik Araştırma Merkezleriyle ayrı ayrı toplantılar düzenlediğini ifade ederek bu merkezler tarafından yürütülen proje ve faaliyetlerin ilçe millî eğitim müdürlüklerimiz vasıtasıyla sahaya yansıtılacağını kaydetti.

Salgın dönemine rağmen liselere yerleştirmede bazı ilçelerimizin geçen yıla oranla sınavla öğrenci alan okullara daha fazla sayıda çocuğumuzun girmesini sağlayarak önemli bir başarı elde ettiklerini ifade eden Durmuş, aynı şekilde bir başarının da meslek liselerimizde yaşandığını görmekten büyük memnuniyet duyduklarını aktardı.

Olağanüstü bir gelişme olmaması durumunda 6 Eylül’de yüz yüze eğitime başlayacaklarına vurgu yapan Durmuş, ikinci ve üçüncü haftada çocuklarımızın salgına bağlı öğrenme eksikliklerine yönelik tüm sınıflarda üç sınav uygulayacaklarını belirterek sınav sonuçlarına göre çocuklarımıza hangi alanlarda daha fazla destek verecekleriyle ilgili yol haritası çıkaracaklarını ifade etti.

Geçtiğimiz yılın değerlendirildiği, 2021-2022 eğitim-öğretim yılında yapılacak çalışmaların ele alındığı ilçe müdürleri ve İl Milli Eğitim yöneticileri toplantısında eğitim camiasına önemli mesajlar veren İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, bu yıl özellikle öğrencilerimizin akademik anlamda takibine hassasiyet göstereceklerini, tüm faaliyetlere ışık tutacak olan şube öğretmenler kurulu, zümre öğretmenler kurulu ve okul zümre başkanları toplantılarına da büyük önem vereceklerini hatırlattı. Salgın dönemindeki iki yılda çocuklarımızın en iyi şekilde eğitim-öğretimlerini sağlamak adına geliştirdikleri proje ve faaliyetleri bu yıl uygulamaya koyacaklarını ifade eden Durmuş, yüz yüze eğitime geçişle birlikte ilimizde başarıların sürekli olacağı bir eğitim yılını hep birlikte yaşayacaklarının müjdesini verdi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL